Ako si vytvoriť svoju networkingovú skupinu, keď si mama?

0
Ako si vytvoriť svoju networkingovú skupinu, keď si mama?

Networking alebo „vytváranie vzťahov“ a nových kontaktov je dôležitou súčasťou každého biznisu. Ako sa však spoznať s novými zaujímavými ľuďmi, keď si mama s dieťaťom? Spoločne s Tami sme sa rozprávali o podpore pri realizácii nápadov, o dôležitosti networkingu a pripájame aj návod na to, ako si vytvoriť svoj vlastný.

Tami: Možno znie príliš profesionálne, ale aj mamky na ihrisku sa networkingujú. Vymieňajú si infošky, referencie, odporúčania na detské kútiky, lekárov či škôlku. Len mám pocit, že od „small talku“ o počasí a problémoch materstva málokedy prejdú k inej „ženskej“ téme. Volajme to nadväzovanie vzťahov a kontaktov s tým, že ich niekedy použijeme. Ak vidíte, že človek nie je ladený rovnako, tak sa decentne vzdialite. Ak vidíte, že človek vám odpovedá úsmevom a chytí sa rozpravy, pýtajte sa ho. Nadväzovanie vzťahov si vyžaduje tréning. Networking je viac o počúvaní ako hovorení. Rovnako treba dať priestor aj druhej strane. Pýtajte sa trefné otázky, zapamätajte si meno a nechajte si kontakt danej osoby.

Neuzatvárajte sa do ulity, pýtajte sa a usmievajte sa

Tami: Boli sme na káve s mojimi mamo-kamarátkami, čašníčke sme pochválili stoly a zistili sme, že je fotografka a občas pridá na Instagram pekné fotky. Už som mala kontakt na človeka fotiaceho produkty, ktorý mi bol aj sympatický. Asi tak to funguje, stačí sa otvoriť príležitostiam.

networking, ženský networking, biznis networking, biznis
Zdroj: Pexels

Ako si vytvoriť vlastný networking?

Tami: Pre vytvorenie skupiny, ktorá zdieľa rovnakú (aspoň jednu) hodnotu môžete použiť sociálne siete- Facebook alebo Instagram.

  1. Cez osobný profil dajte vedieť ľuďom, že túto tému riešite, o toto sa zaujímate.  Opýtajte sa, či vám môžu odporučiť kvalitných ľudí, zdroje či eventy.
  2. Založte si komunitu-skupinu a pridajte tam aspoň niekoľko relevantných známych, ktorí sa o to zaujímajú. Známi pridajú známych a keď tam máte aspoň 30 ľudí, zorganizujte stretnutie.
  3. Dobre si premyslite ako a kde to celé bude prebiehať. Je to vaše prvé stretnutie a vy ste jeho stredobod. Uvedomte si, že vy stmeľujete ľudí a hostíte stretnutie. Nikto iný nevie, čo od toho má očakávať.
  4. Na stretnutie si môžete prizvať jedného hosťa z vášho mesta/obce, ktorý sa danou tematikou zaoberá a budete sa ho pýtať (urobíte s ním interview s následnou debatou). Prvé offline stretnutie dopadne parádne a každý bude chcieť vedieť, kedy a o čom bude ďalšie.
  5. Vždy poproste o podporu a šírenie povedomia o udalosti. Rovnako aktívne budujte komunitu online.

Priatelia si dajú navzájom vedieť a práca siete – „network“ zafunguje. Podstatné je vôbec mať čas a chuť niečo robiť a venovať sa tomu virtuálne, potom aj naživo počas realizácie.

Poďte do toho, rady sa pridáme!

https://www.instagram.com/p/BbBrabslfbw/

žiadne príspevky na zobrazenie