16 tajomstiev zoznamovania, ktoré ženy nikdy otvorene nepriznajú

0
16 tajomstiev zoznamovania, ktoré ženy nikdy otvorene nepriznajú

Pokiaľ ide o hľadanie lásky, existuje veľa záhad, ale sme pripravené zdieľať tieto pravdy.

Zoznamka – jedna z najväčších zvláštností života a jediná vec, ktorej sa bojíme viac ako vyplňovanie daní každý marec. Dobre, možno je to trochu dramatické. Randenie má svoje zábavné a vzrušujúce chvíle. (Ten prvý bozk! Tie motýle!)

Ale môže to byť aj nepríjemné a nervy drásajúce, najmä v digitálnom veku. Samozrejme, v konečnom dôsledku môže byť randenie veľmi, veľmi cenné, najmä keď nájdete osobu, s ktorou chcete zdieľať svoj život. Trik je dostať sa k nej.

Aby sa tak stalo, ženy vyvinuli množstvo rôznych spôsobov, ako sa pohybovať na tomto ľade a predchádzať veľkým chybám na ceste za ideálnym mužom. Historicky sme tieto nástroje držali pod pokrievkou. Ale teraz odhrnieme oponu tajomstiev zoznamovania, ktoré sme si dlhé roky strážili.

1. Robíme podrobný výskum

Bolo by ľahké povedať, že ženy sú vo svojom výskume usilovné. Skontrolujeme jeho Twitter, aby sme zistili, či je vtipný, jeho Instagram, aby sme videli, kam cestuje, jeho Facebook, aby sme zhodnotili jeho politické názory, a LinkedIn, aby sme zistili, či je zamestnaní.

„Nie je to prenasledovanie, aby sme si niekoho vygooglili,“ hovorí Trish McDermott, zakladajúca členka tímu Match.com. „Žijeme v informačnom veku. Pred výberom reštaurácie na obed si prezeráme recenzie; je úplne normálne byť zvedavý na toho, s kým ideme na rande a z bezpečnostných dôvodov je dobré si ho overovať.“

rande
pixabay.com

2. Porovnávame sa s vašou bývalou

Sledovanie rande na Facebooku má, žiaľ, aj nevýhodu. Pri listovaní starými profilovými obrázkami existuje riziko, že stretnete bývalého partnera objektu nášho záujmu.

To môže viesť k škodlivým porovnávaniam, ktoré spôsobujú nedostatok sebavedomia na nadchádzajúcej schôdzke. „Keď sa porovnávame s ostatnými, strácame samotnú podstatu toho, kým sme, kúzlo, ktoré z nás robí to, kým sme,“ hovorí McDermott.

Dodáva, že je dôležité, aby si ženy pamätali, že „vaše rande vás pozvalo alebo súhlasilo, že s vami pôjde von, pretože na vás bolo niečo zaujímavé alebo atraktívne.“

3. Dáme mu kódové meno

Keď o dotyčnom hovoríme, nepoužijeme meno z jeho rodného listu. Krycie meno môže byť čokoľvek, od miesta, kde sme sa stretli („posilovák“), cez vašu prácu („technik“) až po vašu najznámejšiu vlastnosť („vysoký chlap“). Nech je to čokoľvek, pravdepodobne sa to nikdy nedozvie!

4. Radíme sa so svojimi priateľkami

Skupinové rozhovory často vzniknú ešte predtým, ako ideme na rande, s myšlienkami priateliek. Tieto skupinové rozhovory zahŕňajú rozhovory od srdca k srdcu o tom, čo od rande hľadáme – a zo zoznamovania vo všeobecnosti.

Napríklad, ak žena práve zažila rozchod, mohla by povedať svojim kamarátom, že sa jednoducho chce vrátiť na scénu zoznamovania. A ak v tom bola už nejaký čas, mohla by im povedať, že úprimne dúfa, že táto osoba by mohla byť tá pravá.

pixabay.com

5. Chceme, aby ste mali svoj názor, no zároveň rešpektovali ten náš

Najmä ak nás pozývajú muži von, je fajn, ak pozvánka obsahuje aspoň návrh, kam ísť alebo čo robiť. Jediná vec, ktorá je taká zlá ako pocit, že si na rande nemáme čo povedať, je riešiť otázku: „Neviem, čo chceš robiť?“

6. Hovoríme svojim priateľom, kde budeme a kedy očakávame, že sa vrátime domov

Vždy hovoríme, že je lepšie byť v bezpečí ako neskôr ľutovať. Máme v pohotovosti aspoň jedného priateľa, ktorý nám zavolá s naliehavým „problémom“, ak mu pošleme správu, že sa cítime nepríjemne. Toto nie je niečo, čo treba brať osobne.

7. Používame výhovorky, aby sme už nešli von

V tom či onom bode to urobila každá žena, najmä preto, aby unikla druhému rande, ak prvé nedopadlo tak skvele. Vymyslíme si malú milosrdnú lož o tom, ako sa práca zrazu zbláznila alebo o tom, že vezmeme nášho (imaginárneho) miláčika na stretnutie k veterinárovi na poslednú chvíľu.

Nikoho neprekvapí, že sa to niekedy vráti. „Vaše potenciálne rande pravdepodobne počká na ďalšiu vašu výhovorku. A kto ich môže obviňovať? Netušia, že jednoducho nemáte záujem,“ hovorí McDermott. „Vlastníte svoje právo povedať nie. Nemusíte z toho urobiť pojednanie o všetkom, čo na nich považujete za neatraktívne, nudné alebo naozaj divné. Buďte struční.“

Pre ženu je však divné hovoriť, že nemá záujem, keď muž ju len niekam pozýva a nemusí to byť hneď záujem o randenie. Ešte sa to môže obrátiť proti nej a muž jej nakoniec povie, že on ju chcel len pozvať von a nie s ňou chodiť.

Prečítajtes si: Žena pozvala muža do Starbucksu, neuveríte, ako arogantne sa zachoval!

8. Príležitostne jeme pred jedlom

Niekedy nevieme, či je to rande na večeru alebo na drink, a chceme sa uistiť, že nám nebude škvŕkať v bruchu. A tak niekedy – akokoľvek hrozne to znie – nechceme byť na rande príliš pažravé.

Ale ako zdôrazňuje McDermott, je to úplne zbytočné. „To sa vracia k rozhodne antifeministickému presvedčeniu, že ženy by mali byť jemné vtáčiky,“ tvrdí. Inými slovami: Ženy by mali jesť a objednávať si, čo chcú.

foto: unsplash.com

9. Pred rande sme si dali pohár vína

Kto nepotrebuje pred rande trochu tekutej odvahy? McDermott však varuje, že by to nemalo byť bežné cvičenie pred rande. „Pred rande by ste si nemali dať drink,“ hovorí. „Vaša nervozita je len súčasťou toho, kto ste, a ak to vaše rande nevidí, pokračujte.“

10. Venujeme pozornosť tomu, ako sa správate k personálu

Ak nedokážete byť k čašníkom zdvorilí a priateľskí (a trpezliví, ak dôjde k oneskoreniam alebo iným problémom), potom to vidíme ako obrovskú, jasne červenú vlajku. Nepôsobí to na vás pôsobivo, len hrubo.

11. Skúšame si oblečenie na viacero rande

Skúšať oblečenie pred zrkadlom a urobiť si kompletnú módnu prehliadku – to vedia asi len ženy. Vyskúšame si dva alebo tri outfity pred výberom posledného outfitu – a to už hodiny pred tým, než pôjdeme na rande, a nepovažujeme to za nič neobvyklé. Je to trochu prehnané? Pravdepodobne. Budeme v tom aj tak pokračovať? Rozhodne.

12. Prichádzame skoro, ale najprv sa zastavíme niekde inde, aby sme nepôsobili príliš nedočkavo

Obávame sa, že keď prídeme príliš skoro, budeme sa zdať nechutní, no neskorý príchod spôsobuje, že pôsobíme neorganizovane. Riešenie? Prichádzame skôr, ale zastavíme sa niekde v bloku, aby sme prečkali časový posun, a hneď na povel vojdeme do reštaurácie alebo baru. Horšie je, keď meškáme pár minút a naše rande sa ešte nedostavilo.

13. Z toalety posielame SMS priateľom novinky z rande

Alebo od stola, keď ste na toalete. Alebo spod stola, keď si prezeráte menu. Prvý text, ktorý posielame na rande na slepo? Je to pravdepodobne nejaká variácia: „Neboj sa, zdá sa, že je v bezpečí.“

14. Potíme sa nad prichádzajúcim účtom

Bez ohľadu na to, ako to dopadne, tento scenár je dopredu vždy trochu nepríjemný. Predpokladáte, že vaše rande platí, pretože vás pozval von?

Neexistuje definitívny najlepší prístup, ale ponuka pomoci zaplatiť účet nemôže ublížiť. Samozrejme, v kútiku duše čakáme, že muž nám aj tak nedovolí zaplatiť, čím získa body navyše. Ale predloženie ponuky shareovať účet je vždy láskavé gesto.

15. Keď prídeme domov, doplníme info svojim priateľom

Dali sme im už počas večera aktualizácie? Áno. Skúsime ich aj tak kontaktovať cez messenger alebo bežným telefonátom, keď sa vrátime domov? Stavte sa. Naši najlepší priatelia zjavne potrebujú úplný prehľad o rande, či už v dobrom alebo v zlom.

cakanie
unsplash.com

16. Nepotrebujeme, aby ste na SMS čakali tri dni

Pravidlá o tom, kedy osloviť po rande, aby ste nepôsobili „príliš nedočkavo“, sú úplne prehistorické, najmä preto, že posielanie SMS správ je oveľa neformálnejšie ako telefonát. Ak rande prebehlo dobre, veľmi radi dostaneme od muža smsku, či už ide o meme, ktoré odkazuje na niečo, o čom sme sa bavili predošlú noc, alebo len „aký máš deň?“.

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie