Tri milióny detí zomrú ročne na podvýživu, 3 € to môžu zmeniť

Tri milióny detí zomrú ročne na podvýživu. 7-mesačný Umara bol akútne podvyživený. Obvod jeho vychudnutej rúčky nebol väčší ako hrdlo fľaše.

Jeho život pomohla zachrániť špeciálna terapeutická výživa. Na svete je momentálne 200 miliónov detí v rovnakej situácii ako Umara. Následky akútnej podvýživy počas prvých rokov života sú, žiaľ trvalé a ani lepšia výživa v neskoršom veku už nenapraví telesné a mentálne poškodenie. Niektoré deti trpiace podvýživou bez prestania plačú, iné nemajú už silu, aby vyjadrili bolesť a odovzdane ležia… a 3 eurá to môžu zmeniť.

Kúpou pohľadnice dobrého pocitu pomôžete ich životy meniť

Za 3 eurá môžete urobiť 3 pekné veci. Darujete 3 deťom dennú dávku nutričnej výživy, pošlete pohľadnicu DOBRÉHO POCITU svojmu blízkemu a darujete dobrý pocit sebe, svojmu blízkemu a trom podvyživeným deťom. Šírením DOBRÉHO POCITU, môžete pomáhať spolu s UNICEFom.

Na svete je mnoho chorôb, ktoré nedokážeme vyliečiť, avšak 95% detí, ktoré trpia podvýživou, vďaka jednoduchým a lacným programom vyliečiť dokážeme. V krízových oblastiach preto budujeme výživové centrá UNICEF, prostredníctvom ktorých pomáhame miliónom detí. Vďaka Vašej podpore a naším obetavým kolegom sme v roku 2019 vyliečili z podvýživy 4,1 milióna detí na celom svete.

Červená na meracej páske znamená, že život dieťatka je ohrozený. Pomôžte nám dostať deti, ktoré trpia podvýživou do bezpečnej zelenej zóny. Riešenie je pritom veľmi jednoduché a lacné.

Za Vaše 3 € dostane v jeden deň každé z 3 podvyživených detí 3 vrecúška špeciálnej nutričnej výživy

Zázračná arašidová pasta, ktorá zachraňuje životy

Na vyliečenie detí z akútnej podvýživy používame v UNICEFe vysokonutričnú pastu z arašidov, ktorú môžu detičky jesť priamo z vrecúšok.

Je to jednoduché a lacné riešenie, ktoré dokáže dieťatko, ktoré trpí akútnou podvýživou vyliečiť v priebehu 6 – 8 týždňov. Začatie používania tejto vysokokalorickej výživy, spôsobilo na začiatku nového tisícročia revolúciu v boji proti podvýžive.

Čo vlastne pre 3 podvyživené detičky zabezpečím?

Vysoko nutričnú pastu, ktorej základom sú arašidy, sušené mlieko, olej, cukor, obohatené o životu potrebné vitamíny a minerály.
Každá dávka je pripravená k okamžitej konzumácii bez použitia vody, ktorá by mohla byť kontaminovaná.
1 vrecúško = 500 kalórií, 3 vrecúška denne zabezpečia potrebný kalorický príjem podvyživenému dieťaťu.
Jej trvanlivosť je 2 roky a je odolná voči vysokým teplotám (nemusí byť skladovaná v chladničke).
Jednoducho sa skladuje a prepravuje.
Dieťatko ju môže zjesť priamo z vrecúška, takže jej konzumácia je hygienická.
podvyživené dieťatko potrebuje 3 vrecúška denne, aby sa v priebehu 6 – 8 týždňov dostalo z kritického stavu podvýživy.

Za 3 € nakŕmite v jeden deň 3 podvyživené deti

Čím nás bude viac tým viac detí nebude trpieť hladom

www.darujdobrypocit.sk

O UNICEFe

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi od roku 1946. Pracujeme vo viac ako 190 krajinách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál.

Zdroj: Webnoviny.sk – 3 milióny detí zomrú ročne na podvýživu, 3 € to môžu zmeniť © SITA Všetky práva vyhradené.