5 inteligentných spôsobov ako môžete ušetriť na zariadení obývacej izby

0
5 inteligentných spôsobov ako môžete ušetriť na zariadení obývacej izby

Doba sa mení a spolu s ňou aj trendy v zariaďovaní jednotlivých miestností v dome. Veľkou výhodou súčasnosti však je, že pri navrhovaní interiéru neexitujú žiadne prísne pravidlá a kanóny. Všetko záleží na želaniach zákazníka, hlavnej myšlienke a stupni funkčnosti miestnosti. A presne tieto parametre určujú aj farebné a štylistické riešenie obývacej izby.

Pri výbere nábytku do tejto miestnosti je ale potrebné vziať do úvahy výhody použitia modulárneho nábytku, ktorý vám umožňuje rozšíriť funkčnosť interiéru a rýchlo zmeniť atmosféru v závislosti od situácie.

Nábytok však ani zďaleka nepredstavuje jediný sortiment, ktorý budete do jednej z najviac využívaných miestností musieť vedieť dobre vybrať. Aby ste pritom neprišli o všetky svoje úspory a drahocenný čas, máme pre vás pár jednoduchých a nenáročných riešení a tipov.

1. Zamerajte sa na správne využitie priestoru

Identifikujte najsvetlejšie a najtmavšie oblasti v miestnosti, aby ste správne rozdelili funkčné zóny a pochopili, kde chcete vylepšiť osvetlenie.

Nájdite obývacej izbe stredisko alebo centrum, od ktorého sa bude odvíjať všetko ostatné. Môže to byť hojdacia sieť na odpočinok alebo domáce kino. Ďalšie usporiadanie nábytku a ostatných interiérových predmetov bude závisieť od tohto centra.

Jedná sa predovšetkým o nábytok, sedačky, stoličky a úložné systémy. Pokúste sa udržať rovnováhu medzi obsadeným a voľným priestorom, aspoň 1:1, pretože čím viac voľného miesta, tým pohodlnejší bude váš pobyt v tejto miestnosti.

2. Postarajte sa o správny prízvuk

Krásne návrhárske tapety sú možno drahé, ale ak s nimi neoblepíte všetky steny, ušetríte a zároveň to bude vyzerať krásne a luxusne. Odporúčame vám s použitím vhodnej tapety vytvoriť v obývacej izbe jednu prízvukovú stenu alebo výklenok a ostatné povrchy vymaľovať monotónnymi farbami.

A aby bol efekt dlhodobý a naozaj krásny, vyberte si na zdobenie stien tie najlepšie vliesové tapety. Sú kvalitné, pevné a veľmi dobre sa udržiavajú v čistote. Nehovoriac o tom, že vyzerajú naozaj luxusne a vkusne.

Tip: Pri výbere farebnej schémy na dekoráciu obývačky je potrebné pamätať na to, že teplé, svetlé a diskrétne odtiene priestor vizuálne zväčšujú. Takéto farby zároveň nezaťažujú ľudské oko a umožňujú bezproblémové vyzdvihnutie ďalších detailov interiéru.

Prečítajte si aj rozhovor s Marcelou Helpenovou, ktorá sa zaoberá rekonštrukciami bytov

byvanie
pixabay.com

3. Položte koberec a zaveste závesy

Takéto príslušenstvo je dnes veľmi moderné a žiadané. Pri zariaďovaní si ale nájdite svoj postup. Na začiatok si vyberte vhodný koberec, ktorý zdôrazňuje štýl a farbu miestnosti. Potom zaveste záclony. Skúste ich umiestniť čo najbližšie k stropu, aby ste vizuálne rozšírili interiér obývačky. Pôsobí to naozaj luxusne a majestátne.

4. Pridajte správne akcenty

Aby bola obývacia izba ešte pohodlnejšia, môžete si pomôcť tým, že na pohovku položíte prikrývku, rozložíte vankúše alebo kožušiny. Ak chcete v tejto miestnosti zdôrazniť svoju osobnosť a vkus, zaveste maľby a fotografie, ktoré zodpovedajú vašej nálade. Aj také dekoratívne predmety, ako sú sviečky, dodajú domovu teplo a vytvoria v ňom uvoľnenú atmosféru.

5. Zväčšite vnútorný priestor

Využite na to malé, ale skvelé triky – svetlé odtiene stien a nábytku, zrkadlá a sklenené povrchy vizuálne rozširujú vašu obývaciu izbu. Nezabudnite na to pri výbere konferenčného stolíka alebo pri rozhodovaní sa, čo dať na stenu.

Zo všetkých izieb v byte je práve obývacia izba asi najdôležitejšia, pretože sa za účelom relaxu a komunikácie v nej každý jeden deň stretávajú všetci členovia rodiny a ich priatelia. Pokúste sa preto na základe našich odporúčaní v nej vytvoriť oázu pokoja, zaberie vám to minimum času a pár eur z rozpočtu.

Zdroj obrázka: Rakic/Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu