Home BLOG 5 najlepších darčekov, ktoré môžete kúpiť svojmu dieťaťu

5 najlepších darčekov, ktoré môžete kúpiť svojmu dieťaťu

vianoce
Foto: pixabay.com

Deti v našom živote robia sviatky magickými. Ale nájsť pre ne perfektný darček, ktorý nesklame, je už menej magická úloha. A zdá sa, že čím staršie sú, tým ťažšie je ich ohromiť. Sme tu, aby sme vám pomohli. Vyselektovali sme najlepšie darčeky, vhodné pre vianočné obdobie, aby sme vám ušetrili čas. Či už teda nakupujete pre 8- alebo 15-ročné dieťa, alebo pre akýkoľvek vek medzi tým, pozrite sa, čo sme objavili.

1. Bluetooth slúchadlá

Slúchadlá pre deti sú vždy dobrý nápad. Znamená to, že nemusíte počúvať Jonas Brothers alebo čokoľvek, čo dnes počúvajú, stokrát a stokrát dokola. Hoci sa myšlienka špeciálne detských slúchadiel na prvý pohľad môže javiť ako plytvanie peniazmi, sú celkovo cenovo dostupnejšie a bezpečnejšie ako verzie v plnej veľkosti. Nie je dobré riskovať, bez ohľadu na to, ako rozkošne naše ratolesti vyzerajú s obrovským párom slúchadiel na hlave.

Slúchadlá určené špeciálne pre deti obmedzujú hlasitosť (deti, možno ste si všimli, milujú hlasné zvuky), aby chránili mladé ušné bubienky a sú tiež prispôsobiteľné pre rastúce hlavy. Nakoniec, aj keď nechceme znieť ako drsní rodičia z videa Beastie Boys, dokonca aj s obmedzovačmi nasadenými na detských slúchadlách odborníci tvrdia, že je najlepšie limitovať ich používanie na dve hodiny denne.

Existujú štyri typy slúchadiel, z ktorých si môžu rodičia vybrať. Sú to circumaurálne, supraaurálne, do uší a štuple.

 • circumaurálne – ponúkajú vynikajúcu kvalitu zvuku, pretože zrušia zvuky pozadia. Obklopujú celú ušnicu a sú pohodlné aj počas dlhšieho nosenia. Sú trocha väčšie a tým neskladné.
 • supraaurálne – sú veľmi podobné predchádzajúcim, sú však ľahšie a horšie tlmia okolité zvuky, pretože nezakrývajú celé ucho
 • do uší – sú to pomerne lacné slúchadlá a priamo úmerná cene je aj kvalita zvuku. Nosia sa vo vyústení zvukovodu a nemusia byť vhodné pre každý typ ušnice. Kvalita zvuku závisí aj od ich správneho “usadenia”.
 • štuple – nazývajú sa “in-ear” a vkladajú sa do zvukovodu. Skvele izolujú šum okolia a predstavujú vynikajúci pomer ceny a dostatočnej kvality

2. Smart hodinky

Smart hodinky a fitness trackery sú najnovšie technické hity, ktoré si nachádzajú čoraz mladšie publikum – aj keď nie bez toho, aby rozpútali kontroverziu. V Nemecku sú napríklad inteligentné hodinky pre deti zakázané kvôli obavám, že by mohli byť napadnuté hackermi. Fitness trackery pre deti sú zas kritizované kvôli tomu, že vedú deti k tomu, aby v mladom veku začali s počítaním kalórií.

Prečítajte si aj tipy na darčeky pre ženy

Potom sú tu rodičia – stíhačky, ktorí pomocou inteligentných hodiniek sledujú svoje deti za všetkých okolností. Mnohí výrobcovia však berú do úvahy všeobecnú kritiku a do svojich hodiniek zahrnú opatrenia na potlačenie obáv, že hodinky môžu viac uškodiť ako prospieť. Najlepšie inteligentné hodinky pre deti sú starostlivo navrhnuté s ohľadom na dieťa a jeho rodičov.

Takže, pokiaľ sa rozhodnete pre smart hodinky, majte na pamäti niekoľko vecí:

 • Sú cenovo dostupné? Kupujte zariadenie za primeranú cenu. Ak má veľa funkcií, bude stáť samozrejme viac. Nikto však nechce minúť stovky eur za inteligentné hodinky, ktoré majú iba základné funkcie. Porovnávajte ceny a modely a vyberte taký, ktorý nezruinuje vašu peňaženku, ale spraví radosť.
 • Extra funkcie – medzi funkcie, ktoré slúžia predovšetkým zábave (a to je v tomto prípade tiež dôležité) patria fotoaparát, hry, baterka, chat atď. Výber je na vás.
 • GPS – GPS sledovanie je najdôležitejšou vlastnosťou smart hodiniek pre pokoj vašej duše. Nemíňajte peniaze na zariadenie, ktoré ním nie je vybavené.
 • Je k dispozícii upozornenie SOS? Ďalšou dôležitou bezpečnostnou funkciou je upozornenie SOS, ktoré vás upozorní, ak je vaše dieťa v nebezpečenstve. Je lepšie vedieť, ako sa neustále báť. Uistite sa, že je táto funkcia prítomná. Nebudete toho ľutovať.
Foto: pixabay.com

3. Elektrická kolobežka

Elektrická kolobežka môže byť jedným z „najcoolovejších“ darčekov, aké môžete dať svojmu dieťaťu. Je to zábava a dáva dieťaťu pocit slobody. Je to takmer ako keby ste mu dali zelenú, aby sa vydal za dobrodružstvom – aj keď je to len okolo vášho susedstva. Okrem toho, že je to zábavná hračka, môže elektrický kolobežka slúžiť aj na rozvoj schopností dieťaťa učiť sa a pozorovať. Elektrická kolobežka je jedným z najlepších spôsobov, ako pomôcť dieťaťu zapájať sa do aktivít v prírode a rozvíjať jeho sociálne zručnosti tým, že mu umožňuje byť s ostatnými deťmi mimo pohodlia vášho domova.

Väčšina týchto kolobežiek je vhodná pre deti vo veku 8 rokov a staršie. Deti mladšie ako tento špecifikovaný vek môžu mať ťažkosti s manévrovaním a vyvážením kolobežky a preto môžu byť vystavené väčšiemu riziku nehody. Vek by však nemal byť jediným kvalifikačným faktorom, na ktorý sa treba zamerať. Pri hľadaní elektrickej kolobežky pre deti je dôležité, aby ste vybrali model, ktorý ponúka bezpečnosť, výkon a spoľahlivosť. Elektrické kolobežky sú dnes dobre navrhnuté a majú veľa skvelých funkcií. Našli sme zaujímavý článok, ktorý nákupom elektrickej kolobežky prevedie od A po Z. Sme presvedčení, že vám pri výbere pomôže. Nájdete ho tu: https://dodomacnosti.sk/elektricke-kolobezky/

4. Hvezdársky ďalekohľad

Na ďalekohľadoch je niečo magické. Menia hviezdy a supernovy na veci, ktorých sa môžete takmer dotknúť; umožňujú vám preskúmať nekonečnú povahu vesmíru bez toho, aby ste opustili váš domov. Deti môžu byť ohromené silou ďalekohľadu. Namiesto toho, aby v školských učebniciach čítali suché fakty o vesmíre, môžu z astronómie urobiť priamo pred svojimi očami živý predmet! Ak chcete prebudiť záujem vášho dieťaťa o vesmír, zvážte kúpu ďalekohľadu.

Skôr ako vyberiete dokonalý ďalekohľad, musíte porozumieť rôznym typom. Zvyčajne sú rozdelené do troch kategórií:

 • refraktorový – toto je najbežnejší druh ďalekohľadu. Je to v podstate dlhá trubica pripevnená k objektívu a dá sa použiť na zväčšovanie objektov na oblohe aj na zemi. Ak hľadáte ďalekohľad, ktorý môžete použiť na pozorovanie vtákov potom, čo vaše dieťa dokončí výskum hviezd, hľadajte refraktor.
 • reflektorový – používa zrkadlo namiesto objektívu. Ponúka vynikajúcu jasnosť a kvalitu a vzdialené objekty vidíte oveľa lepšie ako s refraktorom, ale kompromisom je, že nie je ideálny na pozorovanie Zeme. Nie je tak univerzálny ako refraktorový ďalekohľad.
 • katadioptrický – ponúka to najlepšie z oboch svetov. Dá sa použiť na vesmírne aj pozemské objekty a vďaka dvojitej kombinácii šošoviek a zrkadiel vo svojej tube ponúka ostrý a jasný obraz. Jedinou nevýhodou je, že jeho profesionálna kvalita je dodávaná aj s cenovkou na profesionálnej úrovni a nemusí byť vhodný pre malé deti.

Ďalekohľady sú skvelým darčekom pre deti, ktoré sa zaujímajú o vesmír, astronómiu alebo o vedu všeobecne. Aj keď majú nohy na zemi, ďalekohľad ich prevedie celým vesmírom a pomôže pochopiť majestátnosť nočnej oblohy.

Foto: pixabay.com

5. Trampolína

Detské trampolíny poskytujú deťom hodiny zábavy a sú jedným z ich najcennejších majetkov, preto je dôležité nájsť tú správnu. Bezpečná trampolína s priestorom pre každého zaručene poskytne roky aktívnej zábavy. Detské trampolíny prichádzajú v obrovskom rozsahu veľkostí a výber tej pravej pre váš domov je trochu komplikovanejší ako len „väčšia je lepšia“.

Pri výbere detských trampolín zvážte nasledujúce aspekty:

 • robustná základňa – poslednou vecou, ktorú chcete je, aby sa počas skákania trampolína prevrátila. Hľadajte model so zaťaženou základňou, alebo taký, ktorý môže byť pripevnený k zemi. Ak trampolína, ktorú si zakúpite, nemá žiadnu z týchto vlastností, musíte zaistiť jej základňu, čo znamená ďalšie náklady na nákup kotiev.
 • ochrana proti korózii – trampolíny musia byť schopné odolať všetkým náporom počasia, najmä ak ich plánujete nechať vonku po celý rok. Na trampolíne je veľa kovových častí, ktoré sú v priebehu času vystavené dažďu a snehu náchylné na hrdzavenie. Trampolíny s rámom a pružinami odolnými voči hrdzi vydržia podstatne dlhšie ako tie, ktoré neobsahujú túto vrstvu ochrany.
 • zábavné doplnky – maximalizujte zábavu s trampolínou tak, že nájdete model s extra vlastnosťami, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Väčšie deti by mohli milovať trampolínu s basketbalovým košom, zatiaľ čo malé deti sa budú cítiť lepšie s rukoväťou pre extra rovnováhu…

Dúfame, že vás náš článok inšpiroval a trochu zmiernil nákupný stres. Samozrejme, vaše deti sú uprostred dospievania, čo znamená, že sa o sebe stále toho veľa len učia. Je to vzrušujúce, ale môže to tiež znamenať, že sú nestále a nepredvídateľné: to, čo sa im dnes páči, nemusí byť zajtra to, čo by chceli. Naše tipy sme sa snažili zozbierať tak, aby ich oslovili aj napriek neustále sa meniacim náladám.

Zdroje informácií:

 

NO COMMENTS

Exit mobile version