Adam Žampa sa v obrovskom slalome kvalifikoval do finále SP, v Kranjskej Gore obsadil 26. priečku

13.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Adam Žampa sa ako prvým muž spod Tatier kvalifikoval do finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Tridsaťročný Kežmarčan po sobotňajšom obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore figuruje v hodnotení disciplíny na 24. mieste so ziskom 106 bodov, v sobotu 20. marca tak nebude chýbať na štarte obrovského slalomu SP vo švajčiarskom Lenzerheide.

Právo štartu tam má len 25 najlepších v poradí disciplíny SP, najlepší v celkovom poradí SP a úradujúci juniorský majster sveta v disciplíne. Jeho mladší brat Andreas Žampa v sobotu skončil v 1. kole na 39. mieste a nekvalifikoval sa do druhej jazdy.

Klesol o priečku

Adam Žampa v sobotňajšom obrovskom slalome v Kranjskej Gore bol po 1. kole na 25. mieste, po druhom klesol o jednu priečku nadol, ale aj to mu stačilo na udržanie sa v elitnej dvadsaťpäťke.

Sobotňajší „obrák“ vyhral Švajčiar Marco Odermatt s veľkým náskokom 1,06 sekundy pred lídrom po prvom kole krajanom Loicom Mellardom, tretí skončil so stratou 1,09 s na víťaza Rakúšan Stefan Brennsteiner.

Dvadsaťtriročný Odermatt dosiahol zatiaľ len štvrtý triumf v SP, druhý v obrovskom slalome.

Líder hodnotenia

Lídrom hodnotenia disciplíny je aktuálne Odermatt so ziskom 625 bodov, na druhú priečku s 25-bodovou stratou odsunul Francúza Alexisa Pinturaulta, ktorý v sobotu obsadil 4. pozíciu.

V celkovom poradí SP je prvý Pinturault so ziskom 1100 bodov, druhý Odermatt doteraz nazbieral 1069 bodov a tretí Rakúšan Marco Schwarz 718 bodov. Adamovi Žampovi patrí 66. pozícia so 106 bodmi.

Viac k témam: obrovský slalom, Svetový pohár, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Žampa sa v obrovskom slalome kvalifikoval do finále SP, v Kranjskej Gore obsadil 26. priečku © SITA Všetky práva vyhradené.