Advokáta obvineného z extrémizmu prepustia z väzby, v minulosti zastupoval Černáka aj Mizíka

BRATISLAVA 10. júna (WebNoviny.sk) – Advokáta Františka F., ktorého polícia obvinila z extrémizmu, Najvyšší súd SR prepustil z väzby. Pôvodne ho do väzby vzal 25. mája Špecializovaný trestný súd.

Obvinený podal sťažnosť

„Najvyšší súd SR ako súd sťažnostný na pondelkovom neverejnom zasadnutí napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu zrušil, keďže u obvineného Františka P. nezistil dôvody väzby,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Právnika zadržala polícia 23. mája v rámci akcie Plukovník, ktorá bola zameraná na extrémizmus.

Do väzby ho prvostupňový súd vzal z obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov. Následne obvinený podal voči rozhodnutiu sťažnosť.

Pózoval v nacistickej uniforme

Protizločinecká jednotka počas spomínanej akcie zadržala viacero ľudí. Advokát František P. v minulosti zastupoval mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka a poslanca za stranu Mariána Kotlebu Stanislava Mizíka. U právnika údajne počas razie našli viacero predmetov s fašistickou symbolikou.

Jedným z dôkazov proti nemu má byť aj fotografia, na ktorej advokát pózuje v nacistickej uniforme. Právnik je obvinený zo založenia, podpory a propagácie extrémistického hnutia v súbehu so zločinom rozširovania a prechovávania extrémistických materiálov.

Viac k témam: extrémizmus, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Advokáta obvineného z extrémizmu prepustia z väzby, v minulosti zastupoval Černáka aj Mizíka © SITA Všetky práva vyhradené.