Airbnb chce bojovať proti šíreniu koronavírusu celosvetovým zákazom domácich párty

0
Airbnb chce bojovať proti šíreniu koronavírusu celosvetovým zákazom domácich párty

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – Platforma Airbnb sprostredkovávajúca ubytovanie zakázala v rámci úsilia v boji proti koronavírusu domáce párty, aby obmedzila zhromaždenia ľudí. Obsadenie prenajímaných miest bude až na pár výnimiek obmedzené len na 16 ľudí. Spoločnosť varovala, že ak prenajímatelia alebo hostia pravidlá porušia, podnikne právne kroky.

Viac o téme: Koronavírus

„Zavedenie globálneho zákazu na párty a podujatia je v najlepšom záujme verejného zdravia,“ píšu zástupcovia Airbnb v stanovisku. Ako tiež uviedli, 73 % miest v ponuke na platforme jasne zakázalo párty, ale niektorí hostitelia povolili menšie podujatia, ako napríklad oslavy narodenín.

Napriek tomu sa však niektorí hostia rozhodli na prenajaté miesta „preniesť svoje barové a klubové správanie sa“. „Myslíme si, že takéto konanie je neskutočne nezodpovedné. Takýto typ podnikania nechceme a ktokoľvek, kto sa zapája alebo povoľuje takéto správanie, nepatrí na našu platformu,“ uvádza sa tiež vo vyhlásení.

Airbnb už začalo zavádzať prísnejšie obmedzenia vrátane zákazu domácich párty, ktoré neprestajne obťažovali susedov. V snahe podporiť udržiavanie sociálneho odstupu tiež z filtrov pri vyhľadávaní odstránila možnosť „priateľský k podujatiam“ a „povolené párty a podujatia“. Skôr počas tohto mesiaca zase zakázala vo Veľkej Británii niekoľkým osobám mladším ako 25 rokov prenajať si celé domy, pričom sa jej to už skôr podarilo aj v USA a Kanade.

Viac k témam: Airbnb, Koronavírus, Pandémia, párty
Zdroj: Webnoviny.sk – Airbnb chce bojovať proti šíreniu koronavírusu celosvetovým zákazom domácich párty © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu