Ak by volili iba stredoškoláci, v druhom kole prezidentských volieb by jasne zvíťazil Korčok

0
Ak by volili iba stredoškoláci, v druhom kole prezidentských volieb by jasne zvíťazil Korčok

31.3.2024 (SITA.sk) – Pokiaľ by sa na druhom kole prezidentských volieb zúčastnili iba stredoškoláci, zvíťazil by Ivan Korčok so ziskom 74 percent hlasov. Vyplýva to z druhého kola Simulovaných volieb prezidenta 2024, ktoré sa uskutočnilo od 25. do 27. marca.

Simulácia skutočných volieb

Na simulovaných voľbách sa zúčastnilo 20 209 študentov v rámci 81 gymnázií, 65 odborných škôl, dvoch športových škôl a jednej umeleckej školy.

Korčokovho protikandidáta Petra Pellegriniho by podporilo 26 percent stredoškolákov. Korčok by pritom v rámci študentských volieb zvíťazil už v prvom kole, kedy ho podporilo 57,14 percenta voličov.

„Išlo o simuláciu skutočných volieb prezidenta pre stredoškolákov a stredoškoláčky od 15 rokov. Úlohu volebnej komisie, teda zabezpečenie celodenného fungovania volebnej miestnosti, korigáciu svojich spolužiakov a spolužiačok a neúprosné počítanie hlasov, si vyskúšalo viac ako 720 dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek z celého Slovenska,“ uviedli organizátori.

Inovatívny spôsob edukácie

Študentské voľby podľa organizátorov už od roku 2016 prinášajú prostredníctvom simulácie skutočných volieb inovatívny spôsob edukácie mladých ľudí a prezentujú ich názory, témy a problémy širokej verejnosti.

„Organizačná zložka iniciatívy pozostáva zo študentov a študentiek z celého Slovenska, a tak voľby organizujeme pre vlastnú vekovú kategóriu. Študentské voľby sú nadstranícke, teda nepropagujú žiadnu z politických strán a politických subjektov,“ dodali organizátori.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Prieskum, Študenti
Zdroj: SITA.sk – Ak by volili iba stredoškoláci, v druhom kole prezidentských volieb by jasne zvíťazil Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie