Ak sa Kiska nespojí s Beblavým a „progresívcami“, bude to podľa Sulíka rozbíjanie opozície

26.6.2019 (Webnoviny.sk) – Ak sa nová strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí spojí s už existujúcimi stranami Progresívne Slovensko a Spolu, tak takýto trojblok môže mať zmysel.

Na stredajšej tlačovej besede to vyhlásil predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. „Ak sa nespoja, bude to rozbíjanie opozície,“ uviedol a dodal, že SaS pôjde do najbližších parlamentných volieb samostatne.

Líder pripravovanej novej strany Za ľudí exprezident Andrej Kiska sa v pondelok 24. júna stretol s predsedom strany Spolu Miroslavom Beblavým a lídrom Progresívneho Slovenska Michalom Trubanom.

„Zhodli sme sa na tom, čo Slovensko najviac trápi a pred akými výzvami stojíme. Na ich riešenie potrebujeme spoluprácu hodnotovo blízkych politických strán,“ uviedol Kiska na sociálnej sieti.

Dodal, že na najbližšom stretnutí budú bližšie hovoriť o programových prioritách každej zo strán. Beblavý vo vyhlásení potvrdil, že rokovali o možnostiach spolupráce. „Budeme pokračovať v rokovaní o predvolebnej spolupráci,“ uviedol.

Viac k témam: Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak sa Kiska nespojí s Beblavým a „progresívcami“, bude to podľa Sulíka rozbíjanie opozície © SITA Všetky práva vyhradené.