Home Správy Slovensko Akákoľvek podpora fašizmu je v rozpore s demokraciou, reaguje Pellegrini na prípad...

Akákoľvek podpora fašizmu je v rozpore s demokraciou, reaguje Pellegrini na prípad kotlebovcov

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini rešpektuje verdikt Najvyššieho súdu SR nerozpustiť Ľudovú stranu Naše Slovensko.

„Naďalej som však presvedčený, že akákoľvek podpora fašizmu, práca s jeho symbolmi, popieranie holokaustu a spochybňovanie utrpenia desiatok miliónov ľudí je v rozpore s demokraciou a v modernej spoločnosti nemá čo hľadať. Je vážnou úlohou demokratických strán, aby podľa týchto ideologických deformácií neposudzovali voličov a sympatizantov takýchto subjektov, ale aby im boli schopné ponúknuť dostatočne kvalitné riešenia najvážnejších celospoločenských problémov bez prímesí nenávistných ideológií, tak, aby neboli nútení, respektíve nemuseli voliť podobné subjekty,“ napísal predseda vlády na Facebooku.

O tom, že politická strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko môže pokračovať, rozhodol v pondelok päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR.

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Najvyšší súd SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Akákoľvek podpora fašizmu je v rozpore s demokraciou, reaguje Pellegrini na prípad kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version