Akčné ženy odporúčajú zdravú maškrtu, z ktorej určite nepriberiete

0
Akčné ženy odporúčajú zdravú maškrtu, z ktorej určite nepriberiete

Všetci radi maškrtia a pre nás, ženy, to platí dvojnásobne. Slovenská žena si v priemere rada dopraje dve maškrtky denne, väčšinou na desiatu a na olovrant, keď ju chytí mierny hlad medzi hlavnými jedlami. Ak si však nedáme pozor, v podobe takejto maškrty by sme poľahky mohli skonzumovať až jednu štvrtinu nášho denného objemu kalórií. S low-carb kokosovými kolieskami HAPPY MOMENT to však nehrozí! Napriek tomu, že majú znížený obsah cukruveľmi chutné, plné dôležitých nutričných látok a rozhodne vás, uprostred rušného dňa plného povinností, zasýtia.

Mali by sme jesť 5x denne?

Keďže snack v podobe keksíka alebo čokoládovej tyčinky môže mať naozaj vysoký obsah kalórií, výber zdravej maškrtky je z hľadiska pestrého a vyváženého jedálnička rozhodujúci. Ak patríte k tým, ktorí potrebujú konzumovať päť jedál denne, vynechávanie desiaty a olovrantu za účelom vidiny štíhlej postavy rozhodne nie je dobrý nápad. Desiata aj olovrant pomáhajú zabrániť vlčiemu hladu medzi jedlami a následnému prejedeniu sa pri ďalšom hlavnom jedle. Ak teda nabudúce pocítite hlad hodinu či dve pred obedom alebo večerou, nesnažte sa ho potlačiť a presvedčiť samú seba, že by bolo najlepšie vydržať. V takom prípade by vám, totiž, priveľmi klesol krvný cukor a mohli by ste pocítiť tras alebo silný vlčí hlad, počas ktorého by ste následne zjedli piate cez deviate. Namiesto toho si doprajte malý, ale zdravý snack, ktorý váš hlad na chvíľu upokojí.

Tipy na zdravé maškrtenie

Zdravé maškrtenie pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi v rovnováhe, najmä ak jete konzistentné množstvo sacharidov pri každom jedle alebo medzi hlavnými jedlami. Táto informácia je užitočná nielen pre diabetikov, ale aj pre ľudí bez cukrovky, pretože veľký opakujúci sa nárast a pokles hladiny cukru v krvi môžu časom zvýšiť pravdepodobnosť vzniku inzulínovej rezistencie, diabetu 2. typu, obezity, srdcových chorôb a tiež vysokého krvného tlaku. Odporúčame vám preto skombinovať jedlo bohaté na bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy. K našim tipom na zdravé maškrtenie patrí:

  • Čerstvé ovocie a/alebo zelenina,
  • hrsť zmesi orechov, semienok a sušeného ovocia,
  • vajíčko s celozrnným pečivom,
  • biely jogurt s vločkami a ovocím,
  • zdravá sladkosť so zníženým obsahom cukru,
  • zelenino-ovocné smoothie a podobne.

Dajte si však pozor na to, aby ste zbytočne nemaškrtili z nudy alebo len zopár minút pred hlavným jedlom, prípadne vtedy, keď vôbec nie ste hladná. Samozrejme, z času na čas môžete zhrešiť. Oveľa dôležitejšie ako dať si kúsok narodeninovej torty alebo kopček zmrzliny je to, čo jete pravidelne a opakovane.

Akú maškrtu je dobré nosiť so sebou v kabelke?

Nám sa osvedčili kokosové kolieska s nižším obsahom cukru HAPPY MOMENT od slovenského výrobcu Happylife. Sú vyrobené z kokosu, ovocia a čakankovej vlákniny. Tieto low-carb kolieska sú sladené čakankovým sirupom, ktorý sa získava z koreňa čakanky a bežne sa používa ako sladidlo (náhrada cukru) pri výrobe produktov z oblasti zdravej výživy. Má nižší glykemický index ako väčšina sladidiel a teda nízku kalorickú hodnotu. Vďaka obsiahnutej vláknine, uľahčujúcej trávenie, čakankový sirup zvyšuje pocit nasýtenia a preto je obľúbený u všetkých, ktorí si strážia svoju telesnú hmotnosť. Bonusom naviac je, že tieto fantastické a chutné kokosové kolieska neobsahujú lepok ani laktózu a sú teda vhodné pre celiatikov, vegánov a pre všetkých, ktorí trpia laktózovou intoleranciou. V dvoch príchutiach jahoda alebo čučoriedka sú kolieska HAPPY MOMENT perfektnou zdravou mini maškrtou, ktorú je dobré nosiť pri sebe v kabelke a zahnať ňou náhly pocit hladu na desiatu, olovrant alebo po cvičení.

Výhody tejto zdravej maškrty:

  • nízky obsah cukru, vysoký obsah vlákniny,
  • bez gluténu, bez laktózy,
  • vhodné pre vegánov,
  • v dvoch príchutiach: jahoda alebo čučoriedka.

Kto vyrába low-carb kolieska HAPPY MOMENT?

Za produkciou týchto zdravých mini maškrtiek stojí slovenský výrobca netradičných výrobkov, avšak tradičných chutí, spoločnosť Happylife. Ich cieľom je prinášať dobroty z čistých zdrojov, na ktorých si môže pochutnať každý, preto sú bez gluténu, bez laktózy, pridaného cukru, alergénov či konzervantov a vytvárať receptúry tak, aby harmónia chutí a prínos pre telo boli v rovnováhe. V ponuke výrobcu nájdete také zdravé dobroty akými sú slané aj sladké pohánkové oblátky, kokosové tyčinky s kolagénom, kokosové tyčinky v bio kvalite, bio čokolády, slané tyčinky rôznych príchutí, prírodné sladidlá (datľový, čakankový sirup), himalájsku soľ, sušené plody, oriešky a semienka ba dokonca aj paleo cestoviny.

Zaujali vás informácie o zdravom maškrtení v podobe low-carb kokosových koliesok HAPPY MOMENT a chceli by ste ich ochutnať v našom testovaní? Napíšte nám, aké zdravé maškrty nosíte vo svojej kabelke na zahnanie náhleho hladu vy a možno vyberieme do testovačky práve vás. Tešíme sa na vaše komentáre.

Zdroj obrázkov: archív Happylife, Freepik.

žiadne príspevky na zobrazenie