Ako bude vyzerať Bratislava v roku 2030? Vallo zvýrazňuje rozvoj električiek a verejných priestorov

0
Ako bude vyzerať Bratislava v roku 2030? Vallo zvýrazňuje rozvoj električiek a verejných priestorov

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Budúcnosť Bratislavy je v rozvoji električkovej dopravy aj verejných priestorov. Primátor hlavného mesta Matúš Vallo opísal v rozhovore pre agentúru SITA, ako bude podľa neho vyzerať Bratislava o 10 rokov.

Neuvažujem o tom sám, uvažujem o tom s odborným tímom ľudí, ktorí pod hlavičkou Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) pracujú na dokumente Bratislava 2030. Je to veľmi dôležitý dokument, ktorý určuje budúcu podobu mesta,“ vysvetlil Vallo.

Električka až na Bory

Primátor verí, že Bratislava bude mať o 10 rokov lepší a zjednotenejší verejný priestor. „Budeme mať lepšie udržiavané komunikácie a pevne verím, že budeme mať Petržalskú električku, ale aj ďalšie zmodernizované radiály,“ poznamenal Vallo. Ako dodal, mesto pracuje na Ružinovskej radiále, Vajnorskej radiále a chce predĺžiť tiež električkovú radiálu na Bory, kde vzniká nemocnica.

Dôležitá bude, samozrejme, aj výstavba električkovej trate zo Šafárikovho námestia na Miletičovu ulicu,“ doplnil s tým, že dúfa tiež v rozvoj mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorá nebude zasiahnutá pandémiou.

Obnovenie kúpeľov Grossling

Budú obnovené kúpele Grossling, kde sa ľudia budú môcť kúpať, ale aj chodiť do knižnice, lekáreň Salvator bude s pôvodným nábytkom, bude fungovať Živé námestie a Bratislava bude vlastniť viac bytov ako teraz,“ uzavrel primátor svoju víziu.

Bratislava 2030 je strategický plán, program hospodárskeho a sociálneho rozvoja, ktorý tvorí mesto a MIB participatívnym spôsobom s odborníkmi aj širokou verejnosťou. Plán sa tvorí na najbližších desať rokov a hovorí o tom, akým smerom sa bude uberať rozvoj mesta a je základom budúceho koncepčného a strategického plánovania postaveného na dátach a analýzach.

Viac k témam: Električková trať, Primátor Bratislavy, Verejný priestor
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako bude vyzerať Bratislava v roku 2030? Vallo zvýrazňuje rozvoj električiek a verejných priestorov © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie