Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG INŠPIRÁCIE OSOBNÝ ROZVOJ PSYCHOHYGIENA

Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.

Zdieľať

Mnohé slovenské porekadlá nám často prídu ako klišé, ale keď sa nad nimi zamyslíme, tak mnohé veľmi dobre vystihujú to, čím sa v súčasnosti zaoberáme v rámci rozvoja osobnosti.

Už dávnejšie som si všimla, ako veľa majú niektoré porekadlá spoločné s tým, ako žijeme v súčasnosti. Vybrala som preto niekoľko z nich ako ukážku, že napriek tomu, že sú tu s nami odnepamäti, tak sú nadčasové. A odkazujú nám veľa zaujímavých a pravdivých vecí. 

hora, echo, rozvoj, hory

Zdroj: unsplash.com / Luca Bravo

1. AKO SA DO HORY VOLÁ, TAK SA Z HORY OZÝVA.

Alebo inak to, čo zakričíte do hory, to vám hora zakričí späť. Čo z vás vyžaruje, to sa k vám dostane. Aká energia z vás sála, taká sa k vám vráti. Alebo druhí ľudia sú vašim zrkadlom. Odrazia presne to, čo z vás vyžaruje.

more, horizont, pozitivne myslenie

Zdroj: unsplash.com / Pepe Reyes

2. VŠETKO ZLÉ JE NA NIEČO DOBRÉ.

Každý z nás niekedy zažil situáciu, alebo sa dostal do situácie, ktorá nebola príjemná. Možno bola dokonca až dramatická alebo smutná. No keď sa spätne obzriete za takouto situáciou, tak z odstupu dokážete vidieť to, že vás táto situácia niečo nové naučila, posunuli ste sa ďalej. Aj keď ste to možno ešte vtedy, keď ste ju zažívali, nedokázali vidieť. Každá, aj nepríjemná situácia, nás formuje. Stávame sa tým, kým sme teraz. Prekračujeme svoje limity, žijeme lepší a naplnenejší život.

šaty, móda, človek

Zdroj: unsplash.com / Pete Bellis

3. ŠATY ROBIA ČLOVEKA.

Každý z nás uprednostňuje určitý štýl obliekania. Každý podľa seba, to čo nám vyhovuje, v čom sa cítime príjemne, príťažlivo a sami sebou. To je presne to, čím nás robia šaty. Keď sa niekto cíti na to, že nosí extravagantné šaty, tak je to presne to, čo ho vystihuje a čím žije. Keď niekto nosí prírodné oblečenie, tak je to zase o tom, čo ho vystihuje. Zakaždým to hovorí o tom, kto sme, čo žijeme, čo riešime, čo uprednostňujeme, čo nám je blízke a jednoducho, ako sa cítime. Či sme dostatočne sebavedomé, alebo chceme pod oblečením skryť svoju ženskosť a krásu. Či nám na sebe záleží, alebo chceme upútať pozornosť.

Chcete si prečítať o tom, aké sú to toxixcké myšlienky? Ďalší článok autorky nájdete tu.

vôľa, cesta, motivácia

Zdroj: unsplash.com / Andreas Selter

4. KEĎ SA CHCE, TAK SA DÁ. (KDE JE VÔĽA, TAM JE CESTA)

Zakaždým, keď sme skalopevne presvedčení, že niečo sa dá, tak sa to dá. Keď je niekto presvedčený, že to nejde, tak to nejde. Keď máme chuť a vôľu niečo zmeniť, tak to zmeníme. Nájdeme spôsob alebo cestu, ktorá nás podporí a posunie dopredu. Dôležité je však presvedčenie: DÁ SA TO!

Podeľte sa dolu v komentároch o to, či poznáte nejaké klasické slovenské porekadlo, ktorým sa riadite?

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku a Instagrame, aby sa ním mohlo inšpirovať čo najviac ľudí.

Už teraz sa na váš komentár teším ?

Nora

Tagy
Nora Sulikova

Pomáha ľuďom zbaviť sa starých emocionálnych záťaží, napojiť sa na intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja. Nora je transformačná koučka, mama úžasného syna, autorka knihy ŠŤASTIE NA DOSAH, Denníka snov, online kurzu RADOSŤ ZO ŽIVOTA, meditácií, workshopov & inšpiratívnych videonávodov, ktoré naživo vysiela v skupine na FB. Pridať sa môžete tu: www.stastienadosah.club. Ďalšiu inšpiráciu nájdete tu: www.stastienadosah.sk

  • 1
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X