NAČÍTAVAM

Type to search

DIZAJN INTERIÉR MAGAZÍN VYCHYTÁVKY

Ako si vytvoriť domácu galériu obrazov?

REDAKCIA
Share

Galérie sú teraz vo svete interiérového dizajnu veľmi populárne, pretože sú skvelým spôsobom, ako pridať svojmu domovu pečať vkusu a vlastnej osobnosti. Čo je to vlastne galéria, resp. gallery wall? Pravdepodobne ste ich už videli na Pintereste alebo v katalógoch dizajnu – sú to steny, na ktorých sú zavesené rôzne umelecké diela, od fotografií a portrétov až po maľby a trojrozmerné predmety.

Pretože galéria môže vyzerať rozmanito, je ideálna pre dom akejkoľvek veľkosti, štýlu alebo dizajnu. Existuje niekoľko aspektov z nich, ktoré môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašej vízii. Po prvé, celkový štýl steny. Chcete, aby to bolo umelecky rôznorodé? Mnohé steny môžu vyzerať skvelo v kombinácii moderného a vintage štýlu, alebo so širokou kombináciou farieb a tvarov. Jednotný vzhľad je samozrejme tiež príťažlivý. Okrem štýlu závisí veľkosť steny aj od vašej vlastnej kreativity – od dlhej obdĺžnikovej chodby cez dokonalejší štvorec až po schodiskovú stenu. Možností je neúrekom!

Hra s levelmi – vpredu sú sošky, za nimi obrazy

Krok 1 – Vyberte umiestnenie

Prvým krokom v procese budovania steny galérie je výber miesta. To je to najdôležitejšie, pretože určuje, koľko obrazov budete potrebovať, ako aj ich veľkosť. Ako už bolo spomenuté, fungovať bude prakticky akákoľvek stena! Určite však vyberte priestor, ktorý nespôsobí, že sa budete cítiť ohromení veľkosťou. Návrhy na vynikajúce miesta zahŕňajú stenu nad dekoratívnym stolom alebo nábytkom, chodbu alebo stenu schodiska.

Rastliny dopĺňajú zvieracie motívy, všetko je v jednom štýle

Krok 2 – Vyberte dekor

Keď nájdete miesto, ste pripravení na výber svojich obrázkov! To je tá najzábavnejšia časť; v tomto kroku sú možnosti skutočne nekonečné! Najlepšie výsledky dosiahnete, keď vyberiete obrazy, ktorých veľkosť je odlišná. Môžete tiež použiť trojrozmerné kúsky. Okrem zarámovaných fotografií, portrétov a umeleckých diel môžete zahrnúť aj hodiny, zrkadlá, iniciály písmen, drevené nápisy, háčiky a dokonca aj malé police na uchytenie rastlín alebo iných dekoračných predmetov.

Čierno-biela kombinácia obrazov

Majte na pamäti, že na získanie skvelého vzhľadu nemusia byť tieto prvky drahé alebo luxusné! Takéto veci môžete nájsť vo svojom dome alebo na miestach, ako sú IKEA, Kika, alebo dokonca obchody so zmiešaným tovarom ako Tedi či Pepco. Čím sú výraznejšie, tým lepšie! Niektoré z týchto predmetov môžete dokonca vyrobiť, aby ste si prispôsobili farbu a vzhľad svojej steny. Je pekné, keď budú spolu ladiť, napríklad, keď zvolíte jeden druh rámu.

Prečítajte si aj článok: 7 hriechov dekorovania stien

Modro-biela kombinácia

Krok 3 – Vytvorte rozloženie

Keď zhromaždíte všetky obrazy a predmety, ktoré chcete na vytvorenie dekorácie použiť, budete si musieť najprv vyskladať, ako budú umiestnené na skutočnej stene. Môže to trvať istý čas a možno budete fungovať systémom pokus a omyl. Ak chcete skladačku ľahko poskladať, použite rolku baliaceho papiera a ceruzku na vykreslenie tvaru a veľkosti každej položky, ktorú chcete zavesiť. Potom vystrihnite obrysy týchto položiek a nezabudnite každý kúsok papiera označiť, o akú položku ide. Pomocou maliarskej pásky usporiadajte papiere na stenu tak, aby sa vám to páčilo.

Majte po ruke meter a nezabudnite na to, aby ste medzi každým prvkom ponechali aspoň štyri až osem centimetrov. Je tiež užitočné mať po ruke vodováhu, ktorá zabezpečí, že predmety budú po zavesení rovno. Ak navrhujete svoju stenu nad nábytkom, ponechajte medzi hornou časťou predmetu a spodnou časťou prvého rámu alebo predmetu aspoň desať centimetrov voľného miesta. Keď ste spokojní s modelom, ktorý ste vytvorili, každú položku zaveste a odstráňte papier.

Je to také ľahké! Keď ste zavesili svoje kúsky, urobte tri kroky dozadu a obdivujte svoju vlastnú prácu! Práve ste úspešne premenili prázdnu stenu na ozdobu, ktorá určite vašu domácnosť oživí.

Stena vytvorená symetricky a v jednom tóne

Zdroj: www.doityourself.com

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X