Aktualizované: Spájajú možné s nemožným, reagoval Danko na komunikáciu s obvineným Marianom K.

15.8.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 15. augusta, 15:59

Predseda SNS a NR SR Andrej Danko sa v roku 2014 stretol s Marianom K. Danko to povedal na štvrtkovej tlačovej besede v reakcii na medializovanú komunikáciu obvineného podnikateľa Mariána K. s obvinenou Alenou Zs. 

Podcenil ho

“Dostal som od neho ponuky na modré z neba, financie. Ale ja som s ním na žiadne žúrky nechodil, ani nič podobné,” povedal Danko.

Od roku 2014 sa s Marianom K. osobne nestretol, vnímal však, že ho podceňoval. “Vylučujem akékoľvek podklady, akúkoľvek snahu využiť moju funkciu a za týmto si stojím,” vyhlásil Danko.

Podľa jeho slov stretnutie trvalo dve hodiny. Danka udivuje, ako sa manipuluje s vážnymi vecami. Médiá podľa neho spájajú možné s nemožným, pokiaľ ide o uniknutú komunikáciu Mariana K. Zároveň Danko zdôraznil, že s Marianom K. si netyká.

SNS chcel očistiť a zreformovať

„Za tým, čo som povedal, si stojím,” uviedol vo štvrtok Danko s tým, že Petra Tótha a ani Alenu Zs. nikdy v živote nevidel. Žiada, aby SNS nikto s týmito ľuďmi nespájal. Podľa Danka bola SNS predmetom záujmu Mariana K., ale až čas ukáže, v akom rozsahu a čoho bol schopný, keď ho Danko odmietol.

Predseda NR SR dodal, že na stretnutí Marianovi K. povedal, že chce SNS očistiť, zreformovať a dostať do parlamentu. Na otázku, či si s Alenou Zs. písal, uviedol, že to meno mu nič nehovorí.

„Ja neviem, či mi niekto písal, alebo ma kontaktoval,“ povedal a dodal, že SNS má na Facebooku 80-tisíc fanúšikov. Zároveň podotkol, že na Silvestra mu chodia tisícky správ a on odpisuje zo slušnosti takmer každému. Rovnako dodal, že cez SMS sa ho nikto nepýtal na predčasné voľby.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, predseda Národnej rady SR (NR SR), predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Spájajú možné s nemožným, reagoval Danko na komunikáciu s obvineným Marianom K. © SITA Všetky práva vyhradené.