Američania chcú medaily pred záverečným ceremoniálom, MOV ich nerozdelil pre dopingovú kauzu Valijevovej

0
Američania chcú medaily pred záverečným ceremoniálom, MOV ich nerozdelil pre dopingovú kauzu Valijevovej

19.2.2022 (Webnoviny.sk) – Právni zástupcovia amerických krasokorčuliarov, ktorí na ZOH v Pekingu získali striebro v tímovej súťaži, oznámili Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV), že podali žiadosť o udelenie medailí ešte do nedeľňajšieho skončenia hier.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Medailový ceremoniál odložili pre dopingovú kauzu mladučkej 15-ročnej Rusky Kamily Valijevovej, ktorá bola súčasťou „zlatého“ tímu Ruského olympijského výboru. Tá mala pozitívny výsledok testu na trimetazidín vo vzorke z 25. decembra, no výsledok analýzy zverejnili až minulý týždeň, deň po zisku zlata Rusmi v krasokorčuliarskej tímovej súťaži.

MOV nerozdelil medaily a chce tak učiniť až po definitívnom verdikte v tejto záležitosti. Právnici amerických krasokorčuliarov v liste prezidentovi MOV Thomasovi Bachovi však uviedli, že žiadajú Športový arbitrážny súd o rozhodnutie do nedeľňajšieho záverečného ceremoniálu.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania chcú medaily pred záverečným ceremoniálom, MOV ich nerozdelil pre dopingovú kauzu Valijevovej © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie