Americká ministerka financií chce zaviesť globálnu daň z príjmu, týkať by sa mala iba firiem

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Americká ministerka financií Janet Yellenová navrhuje zaviesť minimálnu globálnu sadzbu dane z príjmov firiem. Krok, ktorý ministerka ohlásila v pondelok, by mohol zmierniť dopady rozhodnutia administratívy prezidenta Joea Bidena zvýšiť korporátne dane.

Vo svete sa 30 rokov súťažilo o to, kto nižšími daňami priláka viac nadnárodných investorov, uviedla Yellenová. V otázke, ako stanoviť minimálne zdanenie firiem bude podľa nej Bidenova administratíva spolupracovať s ďalšími rozvinutými ekonomikami.

„Je dôležité, aby mali vlády stabilné daňové systémy, vďaka ktorým získajú dostatočné príjmy na investície do základných verejných služieb,“ uviedla Yellenová.

Prezident Joe Biden navrhol zvýšiť sadzbu dane z príjmov firiem na 28 percent zo súčasnej úrovne 21 percent. Tým čiastočne zvrátil rozhodnutie predchádzajúcej administratívy prezidenta Donalda Trumpa, ktorá firmám znížila daňovú sadzbu z predchádzajúcich 35 percent.

Viac k témam: daň
Zdroj: Webnoviny.sk – Americká ministerka financií chce zaviesť globálnu daň z príjmu, týkať by sa mala iba firiem © SITA Všetky práva vyhradené.