50 Cent ľahší o tri milióny

Share

Ak sledujete šoubiznis, možno ste zachytili, že sa raper 50 Cent nedávno stal obeťou krádeže vlámaním. V januári tohto roka v jednej zo svojich mnohých firiem prišiel o závratné 3 milióny dolárov. Za túto krádež nedávno zatkli tri osoby. Čo zmizlo a čo to pre 50 Centa znamená, sa dočítate v tomto článku.

Čo sa vlastne stalo?

Traja muži – Richard Murphy, Matthew Gale a Travis Villalobos sa vlámali do jedného z 50 Centových apartmánov, ktorý zároveň funguje aj ako jedna z jeho kancelárií v New Jersey. Raper bol v tom čase na dovolenke v Miami.

Ukradli mu nielen hotovosť, ale z odomknutého trezoru v kancelárii si odniesli aj mnoho cenných diamantov. Odhalili ich vďaka záznamu z kamery v kancelárii. Chvíľu to síce trvalo, ale po päťmesačnom vyšetrovaní policajti dešifrovali zábery z kamerového systému a vypátrali ich vozidlo.

Následne ich obvinili z niekoľkých trestných činov, vrátane sprisahania za účelom vlámania, spôsobenia ujmy, prijímania ukradnutého majetku a, samozrejme, vlámania.

Čo na to 50 Cent?

Každý by sa otriasol už i len pri pomyslení na to, že by prišiel o 3 miliónov dolárov. Je to podstatne viac peňazí, než si väčšina z nás vie vôbec predstaviť, a keby sme takú sumu stratili, ostali by nám okrem dlhov len oči pre plač.

Samozrejme, 50 Cent je bohatší než väčšina ľudí. Jeho čistý majetok je 30 miliónov dolárov, takže stále má čo utrácať – hoci pri tejto krádeži predsa len prišiel o 10 % svojho majetku.

Jeho právny zástupca však očakáva, že sa mu peniaze vrátia.

Vlámanie mohlo zanechať stopy aj na raperovom duševnom rozpoložení. Poisťovňa Allianz tvrdí, že obete krádeží môžu byť v šoku, cítiť hnev, smútok, či dokonca upadnúť do depresie. Vedelo sa, že 50 Cent mal problémy s hazardom; nielen, že navštevoval kasína, ale občas uzatváral aj šialené stávky. Napríklad stavil 750 000 dolárov na to, či Floyd Mayweather dokáže prečítať stránku z Harryho Pottera!

Existuje veľa štúdií, ktoré tvrdia, že ľudia závislí od hazardu s väčšou pravdepodobnosťou spáchajú trestný čin, ale len málo z nich sa venuje tomu, ako sa títo ľudia cítia, keď sa sami stanú obeťami trestného činu. Vzhľadom na problémy s gamblingom a následne s peniazmi však 50 Cent po tejto obrovskej krádeži asi neprekypoval nadšením.

Čo bude s páchateľmi?

Krádež takéhoto rozsahu je závažným trestným činom, no traja muži ešte nie sú odsúdení. Čaká ich súdny proces a ak ich porota uzná vinnými, musia počítať s vysokým trestom odňatia slobody. Možno si ho skrátia dobrým správaním, ale pravdepodobne budú vo väzení dlhé roky.

A ako sa má 50 Cent?

V poslednej dobe to nemá práve ľahké, pretože P Diddy začal chodiť s jeho bývalou priateľkou Daphne Joy. 50 Cent sa síce vyjadril, že mu je to jedno, ale nie je tajomstvom, že Daphne a 50 Cent mali v minulosti veľa problémov. 50 Cent bol dokonca obvinený z vandalizmu v Daphninej domácnosti.

Po tejto udalosti musel absolvovať 30 dní verejnoprospešných prác a rok terapie na predchádzanie domácemu násiliu a naviac zaplatiť mastnú pokutu. Možno teda bude mať viac pochopenia pre zločincov, ktorí ho chceli okradnúť.

No usmialo sa naňho aj šťastie – momentálne chodí s modelkou a instagramovou influencerkou Cuban Link a minulý rok jej na Vianoce daroval Mercedes.

Krádež miliónov môže byť pre 50 Centa spúšťačom, pripomínať mu jeho nedávne problémy s hazardom a konflikty so zákonom. No svoje 3 milióny dolárov by mal dostať späť a ak páchateľom dokážu vinu, skončia za mrežami.

Zdroj foto: wikipedia.com, pexels.com