Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika

Policajti museli evakuovať centrum Bratislavy, leteckú bombu zlikvidujú mimo mesta (video+foto)

Sita
Zdieľať

20.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. júla 14:41

V areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave našli pyrotechnici v utorok ráno leteckú bombu. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov a autobusovej stanice Mlynské Nivy.

Nájdenú bombu policajti previezli zo staveniska mimo zastavaného územia Bratislave, kde ju odborne zlikvidujú. Polícia to uviedla na sociálnej sieti na profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V centre Bratislave našli leteckú bombu (fotografie)

Prevoz bomby

Trasa prevozu smerovala z Chalupkovej ulice na Košickú, cez most Apollo na Dolnozemskú ulicu smerom cez Rusovce mimo zastavaného územia Bratislavy. Počas prevozu dohliadali na bezpečnosť policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Polícia žiadala občanov už od rána, aby sa vyhli pohybu do okolia nálezu. Polícia musela z bezpečnostných dôvodov uzavrieť ulice Landererovu, Čulenovu, Chalupkovu, Bottovu a Košickú ulicu ako aj Mlynské Nivy.

Pre nález leteckej bomby boli paralyzované aj autobusové a trolejbusové linky. Informoval o tom Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti s tým, že električková doprava však naďalej premáva podľa grafikonu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pyrotechnický prieskum

K situácii poskytla stanovisko aj spoločnosť Mint Investments, ktorá uskutočňuje výstavbu na mieste nálezu bomby.

Spoločnosť uviedla, že leteckú bombu našli v rámci pyrotechnického prieskumu, ktorý uskutočňuje odborná firma, ktorá má na takýto prieskum potrebné povolenia, certifikácie a oprávnenia. Ihneď po náleze bomby zaistila miesto a ohlásila skutočnosť polícii, ktorá odvtedy postupovala podľa vlastných krízových plánov.

Viac k témam: letecká bomba, pyrotechnik
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti museli evakuovať centrum Bratislavy, leteckú bombu zlikvidujú mimo mesta (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X