Anglicko uvoľnilo pandemické opatrenia, ľudia môžu ísť do telocviční, na nákupy i do reštaurácií

12.4.2021 (Webnoviny.sk) – V Anglicku v pondelok uvoľnili pandemické opatrenia. Po mesiacoch lockdownu, ktorý mal zabrániť nárastu prípadov nákazy koronavírusom, sa tam znova otvorili obchody, telocvične, kaderníctva i terasy reštaurácií. Britský premiér Boris Johnson vyzval ľudí, aby sa po uvoľnení „správali zodpovedne“.

Výkonná riaditeľka Britského maloobchodného konzorcia Helen Dickinson v súvislosti s uvoľnením uviedla, že podniky sú „nadšené a zúfalé“ znova privítať zákazníkov.

Viac o téme: Koronavírus

Mnoho ľudí plánovalo najesť a napiť sa vonku, aj napriek chladnému počasiu, ktoré do Londýna a ďalších oblastí prinieslo sneh, uvádza agentúra AP.

Škótsko, Wales a Severné Írsko majú vlastné protipandemické plány, ktoré sú podobné tomu v Anglicku. Veľká Británia zažila jednu z najhorších epidémií koronavírusu v Európe, pričom zaznamenala viac ako 127-tisíc potvrdených úmrtí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Anglicko uvoľnilo pandemické opatrenia, ľudia môžu ísť do telocviční, na nákupy i do reštaurácií © SITA Všetky práva vyhradené.