Apple a Google majú odstrániť Navaľného aplikácie, ruský regulačný orgán im hrozí pokutou

0
Apple a Google majú odstrániť Navaľného aplikácie, ruský regulačný orgán im hrozí pokutou

2.9.2021 (Webnoviny.sk) – Ruský orgán pre dohľad nad médiami Roskomnadzor vo štvrtok pod hrozbou pokuty vyzval technologické spoločnosti Apple a Google, aby zo svojich obchodov odstránili aplikáciu vyvinutú spojencami väzneného opozičného lídra Alexeja Navaľného. Nečinnosť by sa podľa neho dala v tejto súvislosti vysvetliť ako zasahovanie do ruských volieb.

Spomenutá aplikácia propaguje Navaľného stratégiu Múdre hlasovanie – projekt navrhnutý na podporu kandidátov, u ktorých je najväčšia pravdepodobnosť, že porazia kandidátov vládnej strany Jednotné Rusko.

Podporovatelia ruskej opozície, nezávislé médiá a ľudskoprávni aktivisti čelia s prichádzajúcimi voľbami, ktoré sa budú konať 19. septembra, zvýšenému tlaku zo strany vlády. Spojenci Navaľného, najhlasnejšieho kritika prezidenta Vladimira Putina, spájajú záťah s úsilím Kremľa oslabiť opozíciu a uchovať dominantnú pozíciu Jednotného Ruska.

Zmienené voľby sú široko vnímané ako súčasť Putinových snáh poistiť si vládu ešte pred prezidentskými voľbami v roku 2024. Šesťdesiatosemročný líder, ktorý je pri moci už viac ako dve desaťročia, vlani pretlačil ústavné zmeny, ktoré mu potenciálne umožnia udržať sa až do roku 2036.

Zdroj: Webnoviny.sk – Apple a Google majú odstrániť Navaľného aplikácie, ruský regulačný orgán im hrozí pokutou © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu