As-Sísí po krvavom útoku v Káhire vyzval občanov, aby podporili boj vlády proti militantom

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí vyzval občanov, aby podporili úsilie jeho vlády poraziť islamských militantov. Ako povedal, to by mala byť misia každého Egypťana.

Stredajšia výzva nasledovala po tom, čo pred onkologickým ústavom v Káhire cez víkend vybuchlo auto naložené výbušninami, pričom zomrelo najmenej 20 ľudí. Išlo o najkrvavejší bombový výbuch v egyptskej metropole za posledné viac než dva roky.

As-Sísí v stredajšom televíznom prejave uviedol, že “porážka (militantov) nie je len misiou štátu, ale aj my ako spoločnosť musíme našich synov informovať, poučiť a ochrániť ich” od extrémistickej ideológie.

Vinu za nedeľný útok vláda pripisuje militantnej skupiny Hasm napojenej na zakázané Moslimské bratstvo. Podľa jej údajov skupina nálože len prevážala, útok chcela uskutočniť inde. Bomby vybuchli pri zrážke ich auta s inými vozidlami.

Viac k témam: bombový útok, militanti
Zdroj: Webnoviny.sk – As-Sísí po krvavom útoku v Káhire vyzval občanov, aby podporili boj vlády proti militantom © SITA Všetky práva vyhradené.