Auto vrazilo v Humpolci do kočíka s deťmi, jedno zomrelo a druhé je vo vážnom stave

31.7.2019 (Webnoviny.sk) – V českom meste Humpolec v stredu ráno 54-ročný šofér zrazil skupinu chodcov, medzi ktorými bol aj detský kočík s dvoma deťmi. Jedno z nich zomrelo a druhé je vo vážnom stave v nemocnici, informuje český portál iDNES.cz.

Nehoda sa stala o 8:45 na konci Hradskej ulice blízko parku. Podľa polície to bolo mimo prechodu pre chodcov, pričom chodník vedúci zhruba tri metre od vozovky končí práve v mieste nehody.

Ťažko zranené druhé dieťa prepravil vrtuľník do nemocnice. “Nebolo pri vedomí, bolo pripojené na umelú pľúcnu ventiláciu. Transportovali sme ho do Detskej nemocnice v Brne,” povedala riaditeľka záchrannej služby na Vysočine Vladislava Filová.

Na ošetrenie museli podľa nej previezť ešte jedného človeka. “Ľudia v skupine utrpeli šok,” doplnila policajná hovorkyňa Dana Čírtková. Okolnosti nehody vyšetruje polícia, podľa ktorej bola dychová skúška u muža negatívna.

Viac k témam: dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Auto vrazilo v Humpolci do kočíka s deťmi, jedno zomrelo a druhé je vo vážnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.