Banky na Slovensku zamestnávajú viac ako dvadsaťtisíc ľudí, ich počet mierne klesol

29.6.2019 (Webnoviny.sk) – V bankovom sektore na Slovensku pracovalo na konci prvého štvrťroka viac ako 20 tisíc ľudí.

V medziročnom porovnaní podľa údajov Národnej banky Slovenska stav mierne klesol ani nie o pol percenta na 20 615 ľudí. V posledných mesiacoch sa v bankovom sektore podľa centrálnej banky nevyskytli žiadne významné organizačné a personálne výkyvy.

Z dlhodobého hľadiska však ovplyvnili vývoj počtu pracovníkov v bankovom sektore aj ďalšie udalosti. K poklesu počtu pracovníkov počas roka 2017 prispeli zmeny v celkovom počte bánk a pobočiek zahraničných bánk.

Začiatkom roka 2018 sa uskutočnili organizačné zmeny v niektorých subjektoch, čo viedlo naopak k nárastu počtu pracovníkov.

Taktiež je v rámci dlhodobého hľadiska vhodné podľa centrálnej banky spomenúť pretrvávajúci rastúci trend počtu pracovníkov centrálnej banky hlavne do polovice roku 2017.

Počet zamestnancov sa vtedy zvýšil hlavne na oddelení ochrany finančných spotrebiteľov. Vláda schválila koncepciu ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu, ktorá okrem iného umožnila vytvorenie jednotného kontaktného miesta pre klientov všetkých finančných inštitúcií.

Na slovenskom trhu pôsobilo koncom marca podľa údajov centrálnej banky spolu 28 bankových domov. Okrem centrálnej banky je to 12 komerčných bánk a 15 zahraničných pobočiek.

Viac k témam: Národná banka Slovenska (NBS), zamestnanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Banky na Slovensku zamestnávajú viac ako dvadsaťtisíc ľudí, ich počet mierne klesol © SITA Všetky práva vyhradené.