Domov Správy Slovensko Banská Bystrica zrušila všetky veľké podujatia, Nosko prisľúbil umelcom priestory zdarma

Banská Bystrica zrušila všetky veľké podujatia, Nosko prisľúbil umelcom priestory zdarma

2.10.2020 (Webnoviny.sk) – Oddelenie kultúry na mestskom úrade v Banskej Bystrici po novoprijatých opatreniach muselo od 1. októbra pristúpiť k zrušeniu všetkých veľkých podujatí, na ktorých by bola účasť viac ako 50 ľudí aj s účinkujúcimi.

Ako radnica informuje v tlačovej správe, ide hlavne o externé koncerty a podujatia, ktoré sa mali konať v Robotníckom dome. Krízový štáb mesta pod Urpínom prijal tiež nové opatrenia v zariadeniach sociálnych služieb.

Mesto rokuje s úradom zdravotníctva

Banskobystrický primátor Ján Nosko deklaroval, že umelcom a neziskovým organizáciám mesto poskytne bezplatne priestory Radnice na Námestí SNP.

„Cením si prácu tých, ktorí vynakladajú svoju energiu a čas na tvorbu pre iných aj v tomto neistom období. Napriek tomu, že sa hromadné podujatia obmedzili na 50 účastníkov, v priestoroch radnice sú plánované výstavy a komorné podujatia, ktoré sa môžu realizovať za dodržania prísnych hygienických opatrení. Verím, že pomoc v podobe ušetrených prostriedkov za prenájom aspoň trochu pomôže organizátorom v čase, keď sú ich príjmy obmedzené. Zároveň by sme radi podporili i miestnych remeselníkov, a preto sme v súčasnosti v štádiu rokovaní s regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ hovorí primátor.

Seniori by nemali cestovať v špičke

So zhoršujúcou sa situáciou bol upravený aj režim v zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica. Dočasne bola pozastavená činnosť služieb pedikúry, kaderníctva i masáží. Mesto prijalo aj opatrenie o zákaze návštev s účinnosťou od 1. októbra. Toto platí v zariadeniach KOMUCE v Sásovej, Jeseň na Fončorde a v strediskách sociálnych služieb na ul. 9. mája, na Uhlisku a na Robotníckej ulici.

Mesto zároveň vyzýva skôr narodených Banskobystričanov, aby zvážili cestovanie mestskou hromadnou dopravou v dopravných špičkách a chránili tak svoje zdravie, keďže patria k najrizikovejším skupinám obyvateľstva. V prípade, že sa bude situácia naďalej zhoršovať a počet prípadov nakazených koronavírusom bude narastať, mesto zváži opätovné spustenie Krízového call centra a linky Osamelý senior.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, hromadné podujatia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica zrušila všetky veľké podujatia, Nosko prisľúbil umelcom priestory zdarma © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version