Barteková bude mať na olympiáde v Tokiu o súperku menej, líderke skeetu Hillovej zistili koronavírus

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v streľbe Danka Barteková bude mať na olympijských hrách v japonskom Tokiu je o jednu vážnu konkurentku v boji o medaily menej. Jedna z hlavných adeptiek na cenný kov v skeete žien Britka Amber Hillová mala pozitívny test na koronavírus.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 

“Nenachádzam slová, ktorými by som opísala svoje pocity,” povedala mimoriadne sklamaná 23-ročná líderka svetového rebríčka ženského skeetu, šiesta z OH 2016 v Riu de Janeiro.

Briti do súťaže v skeete žien nezaradia náhradníčku. Kvalifikácia tejto disciplíny sa začne v nedeľu 25. júla a vyvrcholenie je na programe o deň neskôr. “Nemám žiadne príznaky ochorenia, ale podľa platných predpisov musím ísť do izolácie,” dodala Hillová.

Danka Barteková v skeete žien získala bronz na OH 2012 v Londýne, pred piatimi rokmi v Riu skončila šestnásta. Aktuálne je osmičkou svetového rebríčka.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Barteková bude mať na olympiáde v Tokiu o súperku menej, líderke skeetu Hillovej zistili koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.