BBC prepustila dídžeja po rasistickom tweete o synovi princa Harryho a Meghan

LONDÝN 9. mája (WebNociny.sk) – Britská BBC prepustila diskdžokeja, ktorý použil obrázok šimpanza v tweete o potomkovi vojvodkyne Meghan a jej manžela princa Harryho.

Obrázok so šimpanzom

Danny Baker vo štvrtok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil, že ho prepustili po tom, ako zverejnil čiernobiely obrázok páru, ktorý sa drží za ruky so šimpanzom oblečeným do šiat, s popisom: “Kráľovský novorodenec opúšťa nemocnicu“.

Zjavne rasistický tweet poukazuje na pôvod dieťaťa, ktorého stará mama Doria Ragland je Afroameričanka. Samotný Baker sa neskôr vyjadril, že to bola “obrovská chyba” a tweet vymazal.

Vedúci predstaviteľ BBC Radio 5 Jonathan Wall uviedol, že Baker už pre nich nebude robiť svoju týždennú šou. Diskdžokej podľa neho “urobil na sociálnych médiách vážnu chybu v úsudku“.

Syn princa Harryho a Meghan

Archie Harrison Mountbatten-Windsor sa narodil v pondelok ráno a po narodení vážil 3 260 gramov. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa zosobášili 19. mája 2018.

To, že čakajú prvé dieťa, oznámili vlani v októbri. Bábätko je ôsme pravnúča kráľovnej Alžbety II. a siedme v nástupníckej línii na britský kráľovský trón.

I want to give Danny Baker the benefit of the doubt,but I’m really struggling to find any reasonable explanation for this tweet, now wisely deleted. pic.twitter.com/EtL1JUIu96
— Julia Hartley-Brewer (@JuliaHB1) May 8, 2019

Viac k témam: bbc, rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – BBC prepustila dídžeja po rasistickom tweete o synovi princa Harryho a Meghan © SITA Všetky práva vyhradené.