Beblavý rokoval s Hlinom a Trubanom. Stranám KDH, PS a Spolu sa črtá predvolebná spolupráca

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), Spolu-občianska demokracia a Progresívne Slovensko v pondelok začali rokovať o predvolebnej spolupráci. Pre agentúru SITA to potvrdili všetci traja lídri Alojz Hlina (KDH), Miroslav Beblavý (Spolu) aj Michal Truban (PS).

Dohoda by mala upraviť vzťahy strán

Ako uviedol Hlina, všetci traja sa zhodli, že má zmysel rokovať o spolupráci pred budúcoročnými parlamentnými voľbami, do ktorých zostáva osem mesiacov.

„Dohoda by mala upraviť vzťahy strán do parlamentných volieb a lídri strán predpokladajú, že po vzájomnej konzultácii v jednotlivých stranách by mohla byť podpísaná do desiatich dní,“ uviedol Hlina. Toto stanovisko potvrdil aj Beblavý, ktorý ho zverejnil na sociálnej sieti Facebook.

Na veľa vecí majú rovnaký názor

Podľa Trubana starí politici hádky vyhľadávajú, no oni hľadajú riešenia. „Dnes sme sa stretli s predsedom KDH. Jedna vec, ktorá ma vždy na politike vytáčala, bolo to, ako sa politici stále hádajú a majú osobné spory. Toto ja nechcem, preto ma teší, že sa vieme stretnúť a porozprávať sa o tom, ako posunúť Slovensko dopredu.“

„Je kopa vecí, na ktoré máme rovnaký názor. Prirodzene, že sa v mnohom aj nezhodneme, lebo si za svojimi hodnotami stojíme,“ uviedol Truban v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol riaditeľ komunikácie Ľubomír Ondrejkovič.

Chcú hovoriť s rešpektom a bez útokov

Je presvedčený, že PS aj KDH a Spolu nechcú hádky a sú pripravení o rozdieloch hovoriť slušne, bez útokov a s rešpektom jeden k druhému.

Slovensko už nepotrebuje politikov, ktorí sa prišli hádať, potrebuje politikov, ktorým ide úprimne o zmenu. Dohodli sme sa, že do 10 dní predstavíme verejnosti dohodu, ktorá vytvorí základ pre takýto nový štýl komunikácie,“ uzavrel Truban.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, parlamentné voľby na Slovensku, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk – Beblavý rokoval s Hlinom a Trubanom. Stranám KDH, PS a Spolu sa črtá predvolebná spolupráca © SITA Všetky práva vyhradené.