Belgicko sprísňuje opatrenia, nariadilo povinnosť pracovať z domu či nosenie rúšok pre mladšie deti

18.11.2021 (Webnoviny.sk) – Belgicko rozhodlo o rozsiahlejšom nosení rúšok a povinnosti pracovať z domu v snahe obmedziť novú vlnu infekcií koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

Belgický premiér Alexander De Croo v stredu povedal, že rúška na preplnených miestach budú musieť nosiť aj deti od 10 rokov a práca z domu bude do 12. decembra povinná 4 dni v týždni. Doteraz museli rúška v Belgicku nosiť deti vo veku od 12 rokov a práca z domu bola iba odporúčaná.

Belgická vláda zároveň sprísnila pravidlá pre návštevy nočných klubov, reštaurácií a barov, pričom aj úplne vakcinovaní hostia budú musieť mať rúška alebo negatívny výsledok testu na koronavírus. „Ak sa chceme vyhnúť ďalšiemu lockdownu, musíme prejaviť zmysel pre zodpovednosť,” povedal predseda vlády.

Počet prípadov nákazy koronavírusom v Belgicku, ktoré má 11 miliónov obyvateľov, v uplynulom týždni stúpol o 27 percent a dostal sa nad hranicu 10-tisíc infekcií denne. Počet hospitalizácii sa zvýšil o 21 percent a počet pacientov na oddeleniach intenzívnej starostlivosti vzrástol o 28 percent na 557.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, sprísnenie opatrení
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgicko sprísňuje opatrenia, nariadilo povinnosť pracovať z domu či nosenie rúšok pre mladšie deti © SITA Všetky práva vyhradené.