Berlínčania sa búria proti pandemickým opatreniam, nesúhlasia s očkovaním ani s nosením rúšok

29.8.2020 (Webnoviny.sk) – V Berlíne sa v sobotu konal protest v súvislosti s kritikou vládnych pandemických opatrení. Mesto dnešné demonštrácie cez týždeň zrušilo, no organizátori sa v piatok úspešne odvolali na súde, ktorý zúčastneným nariadil dodržiavať sociálne odstupy.

Viac o téme: Koronavírus

Protestujúci však túto podmienku nesplnili a preto sa polícia rozhodla dav rozohnať.

Ľudia sú proti očkovaniu aj rúškam

Pri Brandenburskej bráne sa dnes ráno zišli desaťtisíce ľudí, ktorí sa vydali ďalej po ulici Unter den Linden, aby dali najavo ich nesúhlas s očkovaním, nosením tvárových masiek či všeobecne s vládou krajiny.

Niektorí si priniesli americké či ruské vlajky, iní zas tričká podporujúce konšpiračnú teóriu QAnon či neonacizmus. Väčšina z nich však prehlásila, že nepatrí ku krajnej pravici.

Po trase sa konalo niekoľko menších demonštrácií proti krajnej pravici.

V Nemecku stúpa počet nakazených

V Nemecku musia ľudia nosiť tvárové masky vo verejnej doprave, obchodoch a verejných budovách, akými sú knižnice či školy.

Krajina v uplynulých týždňoch eviduje nárast počtu nových prípadov. Úrady v sobotu uviedli, že v piatok zaregistrovali takmer 1500 nových prípadov infekcie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Berlínčania sa búria proti pandemickým opatreniam, nesúhlasia s očkovaním ani s nosením rúšok © SITA Všetky práva vyhradené.