Betlehemské svetlo je už na Slovensku, kde sa rozžiarilo?

Slovenskí skauti už po 31-krát priniesli do Prešova Betlehemské svetlo. Prešovčania si ho budú môcť odnášať do svojich domovov počas dvoch dní, a to v stredu 23. a štvrtok 24. decembra.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, počas predvianočného víkendu prebieha symbolické odovzdanie Betlehemského svetla verejnosti na svätých omšiach vo viacerých mestách na Slovensku.

Betlehemské svetlo

V Prešove sa tak udialo po bohoslužbe v Konkatedrále sv. Mikuláša v piatok 18. decembra. Betlehemské svetlo v megalampáši na námestí zapálila za asistencie skautov primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Aj tento rok nám Betlehemské svetlo pripomína blížiace sa Vianoce, ktoré sú časom pokoja a radostných stretnutí v kruhu najbližších. Ďakujem našim skautom, ktorí aj v týchto náročných časoch priniesli plamienok z Betlehema do centra nášho mesta, aby sa mohol rozžiariť v príbytkoch Prešovčanov,“ uviedla pri tejto príležitosti primátorka.

traja krali
traja krali

V kostoloch a u skautov

Odovzdanie sa uskutočnilo za dodržania všetkých platných opatrení. „Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu žiadame o ich dodržiavanie aj všetkých ľudí, ktorí si po svetlo prídu. Je dôležité mať správne nasadené ochranné rúško a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť. Rovnako ľudí prosíme, aby prišli iba vtedy, ak sú zdraví a nemajú žiadne nezvyčajné príznaky,“ upozornil Tomek.

Betlehemské svetlo sa tento rok bude šíriť najmä alternatívnymi spôsobmi. Skautskí koordinátori pracujú na hľadaní riešení, ako a kam v rámci jednotlivých organizačných jednotiek Betlehemské svetlo dopraviť.

Odpáliť si ho bude možné v kostoloch, skautských domoch aj na verejných priestranstvách. Jednotlivé miesta sú uvedené na stránke tu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Betlehemské svetlo je už aj v Prešove, rozžiarilo sa po bohoslužbe v Konkatedrále sv. Mikuláša © SITA Všetky práva vyhradené.