Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika Informatika MAGAZÍN TECHNOLÓGIE

Bezpečnostné kamery Xiaomi zobrazovali videá cudzích ľudí

Zdieľať

Spoločnosť Google odobrala čínskej technologickej firme Xiaomi prístupové práva po tom, čo vyšlo najavo, že jej systém bezpečnostných kamier zobrazuje záznamy od iných ľudí.

Ako informuje spravodajský portál BBC, toto sa stalo jednému používateľovi z Holandska, ktorý si na svojom zariadení Google Home Hub chcel pustiť záznamy z jeho kamery od Xiaomi, no namiesto toho videl zábery z neznámych miest vrátane snímky spiaceho dieťaťa.

Používateľ siete Reddit s menom Dio-V uviedol, že si na Google Home Hub, ktoré umožňuje používateľom prostredníctvom neho ovládať všetky ich chytré zariadenia, chcel pozrieť snímky z jeho vlastnej bezpečnostnej kamery.

Ukázali sa mu však zábery z neznámych kamier, ako napríklad muž spiaci na verande, zábery z obchodu, kuchyne ďalšieho človeka či dieťa spiace v postieľke.

Prečítajte si aj článok o tom, ako uchrániť heslá a vyhnúť sa hackerom

Google podľa jeho hovorcu spolupracuje s Xiaomi na opravení problému a do odvolania pozastavil akúkoľvek integráciu zariadení od čínskej firmy. Hovorca Xiaomi pre BBC vysvetlil, že problém spôsobila aktualizácia z 26. decembra 2019, ktorá bola “navrhnutá na zlepšenie kvality vysielania kamier”.

“Xiaomi komunikovala s Googlom, problém s ním napravila a tiež pozastavila túto službu, až kým sa úplne nevyrieši hlavná príčina, aby sa zabezpečilo, že takéto problémy znovu nenastanú,” uviedol. Podľa hovorcu firmy Xiaomi chyba mohla pravdepodobne postihnúť len používateľov s “extrémne zlými podmienkami siete”.

Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostné kamery od Xiaomi zobrazovali na zariadení Google Home Hub videá cudzích ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár