Biden chce ukoristiť republikánsku Georgiu, s Floridou sa mu snaží pomôcť exprezident Obama

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Niekoľko dní pred prezidentskými voľbami v USA sa Joe Biden rozhodol nasmerovať pozornosť na štát Georgia, ktorý od roku 1992 nepodporil žiadneho demokratického kandidáta. Potenciálna budúca viceprezidentka Kamala Harrisová zatiaľ v kampani oblieha Arizonu a Texas, kde majú silnú základňu konkurenční republikáni.

Demokratom ruže nekvitnú

Bidenov tím sa krátko pred hlasovaním nevzdáva a v snahe zabezpečiť si minimálne 270 voliteľov potrebných pre víťazstvo sa pokúša získať na svoju stranu štáty, kde zväčša demokratom „ruže nekvitnú“.

Mnoho politických expertov sa domnieva, že práve nenápadná Georgia môže pre Bidena znamenať pomyselný kľúč k otvoreniu dverí aj v štátoch s podobnou situáciou ako Georgia, kde možno badať kombináciu mladých hlasujúcich, voličov tmavšej pleti a protitrumpovsky naladených voličov z predmestí.

Biden preto v zostávajúcich dňoch pred voľbami navštívi aj Wisconsin, Michigan a Floridu, kde predniesol predvolebný príhovor nateraz posledný prezident z radov demokratov Barack Obama.

Trumpove tweety

„Musíme si nakloniť druhú stranu,“ uviedol Obama s tým, že práve Florida môže výrazným spôsobom pomôcť Bidenovi v dosiahnutí potrebného volebného skóre.

Republikánsky kandidát a súčasný prezident Donald Trump sa Obamove slová snažil zdiskreditovať použitím tradičného nástroja – Twitteru, kde výroky svojho predchodcu v Bielom dome označil ako „falošný prejav pre Bidena“.

Trump zatiaľ vedie kampaň v Michigane, Wisconsine a Nebraske, kde sa očakáva jeho víťazstvo, kým prvá dáma Melania Trumpová sa manželovi snaží osobne nahnať body v Pensylvánii.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden chce ukoristiť republikánsku Georgiu, s Floridou sa mu snaží pomôcť exprezident Obama © SITA Všetky práva vyhradené.