Biden oznámil pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov, USA pošlú guľomety aj protilietadlové strely

0
Biden oznámil pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov, USA pošlú guľomety aj protilietadlové strely

16.3.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden oznámil dodatočnú bezpečnostnú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Celková výška pomoci tak už dosiahla miliardu dolárov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Najnovší balík pomoci bude zahŕňať 800 protilietadlových systémov, 9 000 protipancierových systémov, 7 000 ručných palných zbraní ako guľomety, brokovnice a granátomety či drony.

Informuje o tom spravodajský portál CNN, ktorý upozorňuje, že pomoc z Washingtonu nebude zahŕňať poskytnutie stíhačiek alebo vyhlásenie bezletovej zóny nad Ukrajinou, o ktoré žiada ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, pretože sú podľa neho nevyhnutné na udržanie boja Ukrajiny proti ruskej agresii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Svet je zjednotený v našej podpore pre Ukrajinu a našom odhodlaní primať Putina zaplatiť veľmi vysokú cenu,“ vyjadril sa Biden pri príležitosti oznamovania pomoci. Tiež poznamenal, že bezpečnostnú pomoc Ukrajine poskytujú v spolupráci so spojencami. „Naši spojenci a partneri zintenzívnili poskytovanie významných zásielok bezpečnostnej pomoci a budú aj naďalej pomáhať pri uľahčovaní týchto dodávok,“ skonštatoval a zároveň avizoval, že bude nasledovať aj ďalšia pomoc.

(1 EUR = 1,0994 USD)

Viac k témam: Americký prezident, bezletová zóna, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden oznámil pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov, USA pošlú guľomety aj protilietadlové strely © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie