Domov Správy Biden v prezidentských voľbách vyzve Trumpa, je oficiálnym kandidátom demokratov

Biden v prezidentských voľbách vyzve Trumpa, je oficiálnym kandidátom demokratov

19.8.2020 (Webnoviny.sk) – Vyzývateľom Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách v Spojených štátoch amerických bude Joe Biden.

Zjazd strany sa konal online

Demokratická strana v utorok oficiálne vymenovala 77-ročného rodáka z Pennsylvánie za svojho kandidáta. Namiesto kongresovej sály v Milwaukee, ako sa pôvodne plánovalo, sa delegáti zišli vo virtuálnom prostredí a zjazd strany sa konal online.

Počas mítingu vystúpili aj niekdajší americkí prezidenti z radov demokratov – už 95-ročný Jimmy Carter a Bill Clinton, či niekdajší minister zahraničných vecí USA John Kerry. „Donald Trump zdedil USA s rastúcou ekonomikou a mierumilovnejší svet. Toto dedičstvo však prehajdákal,“ povedal Kerry.

Harrisová kandidátkou na post viceprezidentky

Na tieto slová vzápätí nadviazal Clinton, ktorý Trumpovu oválnu kanceláriu nazval miestom chaosu a nie veliteľským strediskom. „Pokiaľ si prezidenta predstavujete tak, že denne strávi hodiny sledovaním televízie a na sociálnych sieťach, potom je to váš človek,“ odkázal podporovateľom súčasného prezidenta.

Počas zjazdu taktiež vymenovali kalifornskú senátorku Kamalu Harrisovú za kandidátku na post viceprezidentky USA. Päťdesiatpäťročná politička, ktorá má jamajské a indické korene, je tak prvá černošská kandidátka na uvedenú funkciu. Spojené štáty americké dosiaľ ešte nemali viceprezidentku ani prezidentku.

Na post viceprezidentky za veľké strany kandidovali len demokratka Geraldine Ferrarová v roku 1984 a republikánka Sarah Palinová v roku 2008. Harrisová je podľa Bidena „nebojácna bojovníčka“ za obyčajných ľudí a jedna z najlepších štátnych zamestnankýň v USA.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden v prezidentských voľbách vyzve Trumpa, je oficiálnym kandidátom demokratov © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version