Biden varoval Putina: Rusko draho zaplatí ak sa rozhodne zaútočiť na Ukrajinu

12.2.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden zdôraznil ruskej hlave štátu Vladimirovi Putinovi, že v prípade ruskej invázie na Ukrajinu Spojené štáty a ich spojenci odpovedia rozhodne a cena bude rýchla a vysoká.

Po sobotňajšom hodinovom telefonáte lídrov to uviedol Biely dom. Biden podľa neho Putinovi povedal, že invázia „spôsobí rozsiahle ľudské utrpenie a zníži postavenie Ruska“. USA sú naďalej oddané diplomacii, ale podľa Bieleho domu sú „rovnako pripravené aj na iné scenáre“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezidenti spolu telefonovali deň po tom, čo Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť varoval, že americké spravodajské informácie zistili, že by Rusko mohlo podniknúť inváziu na Ukrajinu v nadchádzajúcich dňoch a ešte pred tým, ako 20. februára skončia zimné olympijské hry v Pekingu.

Bidenova administratíva varuje pred možnou inváziou Ruska niekoľko týždňov. Rusko totiž zhromaždilo pri hraniciach s Ukrajinou viac ako 100-tisíc vojakov, plány na ofenzívu ale popiera.

Viac k témam: Biely dom, rusko-ukrajinský konflikt, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden varoval Putina: Rusko draho zaplatí ak sa rozhodne zaútočiť na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.