Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Biden vyhlásil Texas za územie postihnuté vážnou katastrofou, silné mrazy v USA si vyžiadali desiatky mŕtvych

Sita
Zdieľať

20.2.2021 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden v sobotu vyhlásil štát Texas za územie postihnuté mimoriadne vážnou katastrofou. Južanskému štátu, ktorý sužuje vlna extrémne chladného počasia, sa tým otvára cesta k väčšej pomoci zo strany federálnej vlády. Ľudia v najviac zasiahnutých okresoch môžu napríklad žiadať o príspevky na núdzové ubytovanie alebo opravu nehnuteľností, ako aj o pôžičky so zvýhodneným úročením.

Mrazy a snehové prehánky tento týždeň spôsobili v Texase vážne problémy s dodávkami elektriny a distribúciou pitnej vody. Prístup k elektrine dočasne stratili asi štyri milióny ľudí. Prezident Biden už minulý týždeň vyhlásil v Texase federálny núdzový stav, keď tam teploty klesli na mínus 22 stupňov Celzia. Priemerná teplota vo februári sa pritom v štáte zvyčajne pohybuje v rozpätí 20 až 24 stupňov Celzia.

Extrémne mrazy zasiahli okrem iných štátov aj Oklahomu a Louisianu, kde rovnako od minulého týždňa platí federálny núdzový stav. Podľa aktuálnych údajov si nezvyčajne chladné počasie doteraz v USA vyžiadalo najmenej 69 obetí.

Viac k témam: Extrémne mrazy, počasie, Texas
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden vyhlásil Texas za územie postihnuté vážnou katastrofou, silné mrazy v USA si vyžiadali desiatky mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X