Black Friday spôsobuje mrhanie zdrojmi a nadmerné nakupovanie, Francúzi ho chcú zakázať

Skupina francúzskych poslancov chce zakázať Black Friday, čiže výpredaj po americkom sviatku Deň vďakyvzdania, ktorý sa zmenil na globálny fenomén.

Legislatívny výbor francúzskeho parlamentu schválil návrh zákazu výpredaja v tento „nákupný sviatok“, pretože spôsobuje „mrhanie zdrojmi“ a „nadmerné konzumovanie“.

O návrhu, ktorý predložila bývalá francúzska ministerka životného prostredia Delphine Bathová, bude parlament krajiny diskutovať budúci mesiac. Francúzske združenie e-obchodu tento návrh odmieta.

Prečítajte si článok, ako aktivisti zareagovali na Black Friday od Amazonu

Zároveň francúzska ministerka pre ekológiu Elisabeth Borneová vo štvrtok vo vysielaní rozhlasovej stanice Europe 1 nakupovanie na „čierny piatok“ kritizovala preto, že vytvára „dopravné zápchy, znečistenie a emisie plynov“. Poznamenala, že by ho podporovala, ak by to pomohlo malým francúzskym firmám, ale podľa jej slov z výpredajov profitujú hlavne veľkí internetoví obchodníci.

Zdroj: Webnoviny.sk – Black Friday spôsobuje mrhanie zdrojmi a nadmerné nakupovanie, Francúzi ho chcú zakázať © SITA Všetky práva vyhradené.