Domov Ekonomika Blokovaná tripartita vyústila do rokovaní zamestnávateľov a vlády, no bez odborárov

Blokovaná tripartita vyústila do rokovaní zamestnávateľov a vlády, no bez odborárov

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Blokovanie rokovaní tripartity zo strany Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR vyústilo do spoločného stretnutia zástupcov zamestnávateľov, samosprávy a vlády bez zástupcov odborov. Uskutočnilo sa koncom minulého týždňa.

Ako informuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, minister Milan Krajniak tak vyšiel v ústrety iniciatíve zamestnávateľov. Ďalšie stretnutie je naplánované v rámci Ekonomického krízového štábu 29. januára.

Na rokovaní prediskutovali plán obnovy a odolnosti, novelu zákona o verejnom obstarávaní, prijímanie epidemiologických opatrení a ich vplyv na podnikateľské prostredie, ako aj pomoc štátu pre podnikateľov počas krízy.

Zástupcovia zamestnávateľov a vlády si zároveň dohodli pravidlá komunikácie a pripomienkovania vládnych materiálov a dohodli sa na konzultáciách k návrhom zákonov, predovšetkým zákona o verejnom obstarávaní, zákona o územnom plánovaní, zákona o výstavbe a zákona o podpore v čase skrátenej práce.

„Všetci prítomní sa dohodli, že výzvu zamestnávateľov na zabezpečenie prioritného očkovania vybraných profesií v rámci zabezpečenia chodu nepretržitých prevádzok, ktoré nie je možné odstaviť bez ohrozenia bezpečnosti verejnosti, členovia vlády navrhnú prerokovať na najbližšom zasadnutí vlády,“ informuje ďalej ministerstvo práce.

Viac k témam: rokovania, tripartita, zákon o verejnom obstarávaní, zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Blokovaná tripartita vyústila do rokovaní zamestnávateľov a vlády, no bez odborárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version