Fabriky sa na Slovensku zatvárať nebudú, Matovič vyvracia fámy posledných dní

26.2.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. februára, 13:11

Fabriky na Slovensku sa napriek aktuálnej epidemickej situácii zatvárať nebudú. Na sociálnej sieti to potvrdil premiér Igor Matovič.

Ako dodal, žiadne návrhy v súvislosti s niekoľkodňovými rokovaniami s vedcami, síce podľa dohody nemali komunikovať predtým, ako sa s nimi stotožnia všetky koaličné strany, v tejto veci ale urobil výnimku.

Úplne posledná možnosť

„Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť “zaručenými informáciami”, ako vláda ide zavrieť všetky fabriky. Vzhľadom na to, že tieto chýry môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia, musím tieto chýry dementovať. Nie je to pravda,“ uviedol predseda vlády.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podľa neho ide o úplne krajnú možnosť, ktorá pripadá do úvahy a po ktorej siahli už viaceré štáty. „Ale, pred nami všetkými stojí ešte úplne posledná úloha – nájsť v sebe dostatok síl, chuti a schopnosti zjednotiť sa a tento zápas spolu vyhrať. Platí totiž kľúčová zásada … vírus je len tak silný, ako my sme slabí,“ odkázal premiér.

Zatvorenie podnikov si nemôžeme dovoliť

Slovensko si momentálne nemôže dovoliť zatvorenie všetkých podnikov, a to ani napriek tomu, že pre pandémiu koronavírusu čelíme veľkej zdravotnej kríze. Vyhlásila v piatok 26. februára vicepremiérka Veronika Remišová s tým, že podľa aktuálneho COVID automatu sa ani v čiernej fáze nezatvára celá ekonomika.

Ako pripomenula, práve preto požadovala pred niekoľkými týždňami opravu COVID automatu, lebo čierna fáza zahrňovala aj zatvorenie celej ekonomiky okrem kritickej infraštruktúry. „To bolo pre nás neprijateľné, lebo zatvoriť celú ekonomiku by znamenalo položiť Slovensko na kolená,“ upozornila Veronika Remišová aj v súvislosti s vyhlásením premiéra Matoviča.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Ekonomické dopady koronavírusu, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk – Fabriky sa na Slovensku zatvárať nebudú, Matovič vyvracia fámy posledných dní © SITA Všetky práva vyhradené.