Bratislavskí kriminalisti zadržali väčšie množstvo heroínu, z výroby omamných látok obvinili muža a ženu (foto)

12.8.2021 (Webnoviny.sk) – Kriminálna polícia v Bratislave má za sebou akciu s názvom Penthouse zameranú na drogovú trestnú činnosť. V utorok 10. augusta v rámci nej vykonala domové a osobné prehliadky v jednom z bytových domov na Stavbárskej ulici v hlavnom meste.

Počas nich zaistila väčšie množstvo heroínu. Zo zaisteného a zatiaľ preskúmaného množstva by bolo možné podľa znaleckého posudku pripraviť 2 765 jednorazových dávok v celkovej hodnote 10 526 eur. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Veronika Martiniaková.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ policajného zboru obvinil 53-ročnú Naďu D. a 52-ročného Dušana D. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov.

Viac k témam: akcia Penthouse, drogy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavskí kriminalisti zadržali väčšie množstvo heroínu, z výroby omamných látok obvinili muža a ženu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.