Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

KORONAVÍRUS MAGAZÍN

Bratislavský kraj spustí najväčšie očkovacie centrum, denne dostane vakcínu 2 500 ľudí

Sita
Zdieľať

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustí v sobotu v Bratislave veľkokapacitné očkovacie centrum pre záujemcov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Na svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval predseda BSK Juraj Droba.

“Pre obyvateľov Bratislavského kraja mám vynikajúcu správu! V sobotu spúšťame veľkokapacitné očkovacie centrum. Bude svojho druhu bezkonkurenčné čo sa týka kvality i vybavenia. Denne budeme pri dostatku vakcíny schopní zaočkovať až 2500 ľudí z nášho kraja. Ďakujem celému župnému tímu, ktorý na tom tvrdo pracoval niekoľko týždňov. Detaily oznámime vo štvrtok na tlačovej konferencii,” uviedol Droba na svojej sociálnej sieti. Očkovacie centrum má byť zriadené v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ).

6 vecí, ktoré znižujú účinnosť rúška

Foto: Facebook Rudolfa Kusého

Spustenie očkovacieho centra oznámil na sociálnej sieti aj starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. „V Novom Meste vznikne zrejme najväčšie očkovacie centrum na Slovensku, priamo v priestoroch NFŠ. Bratislavská župa, ktorá očkovanie zabezpečuje, počíta s tým, že zo začiatku sa bude očkovať proti COVID-19 cez víkendy. Keď bude dostatok vakcín, tak aj počas pracovného týždňa,” uviedol starosta s tým, že ide o moderne vybavené miesto, na ktorom bezpečnosť zaručuje inteligentná vzduchotechnika doplnená o najmodernejšiu ionizačnú technológiu, vďaka čomu sa vo vnútorných priestoroch kompletne vymení vzduch každých 15 minút.

Okolo dostupnosti očkovania registrujeme v týchto dňoch pomerne dosť napätia, o to viac sa teším každej takejto dobrej správe,” dodáva Rudolf Kusý.

Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský kraj spustí najväčšie očkovacie centrum, denne dostane vakcínu 2 500 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X