Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky

0
Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky

14.1.2021 (Webnoviny.sk) – Britská vláda pre obavy z variantu koronavírusu, ktorý bol identifikovaný v Brazílii, zakázala cestovanie do Veľkej Británie zo všetkých latinskoamerických krajín a z Portugalska. Zákaz nadobudne účinnosť v piatok ráno.

Britský premiér Boris Johnson sa vyjadril, že existuje „veľa otázok“ v súvislosti s brazílskym variantom vírusu, vrátane toho, či je rezistentný voči vakcínam proti COVID-19. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britský minister dopravy Grant Shapps uviedol, že cestovanie do Británie z Portugalska sa pozastavuje vzhľadom na rozsiahle dopravné spojenie tejto juhoeurópskej krajiny s Brazíliou.

Občania Británie a Írska, ako aj štátni príslušníci ďalších krajín, ktorí majú v Spojenom kráľovstve trvalý pobyt, môžu do Británie z Latinskej Ameriky a Portugalska pricestovať, ale musia spolu s ostatnými členmi svojej domácnosti zostať v desaťdňovej karanténe.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu