Británia zdaňovanie digitálnych spoločností zastaviť nechce, cieľom je dosiahnutie vhodného riešenia

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Britská vláda poprela správu o tom, že plánuje zastaviť zdaňovanie digitálnych spoločností v záujme dosiahnutia americko-britskej obchodnej dohody. Podľa nedeľníka Mail on Sunday britský minister financií Rishi Sunak uvažuje o zrušení nedávneho rozhodnutia o digitálnej dani, aby vyhovel americkým firmám a politikom a pomohol obom krajinám uzavrieť dohodu o obchode.

Hovorca britského rezortu financií však v pondelok pre televíziu CNBC povedal: „Jasne sme dali najavo, že ide o dočasnú daň, ktorá sa zruší, keď sa dosiahne vhodné globálne riešenie a pokračujeme v spolupráci s našimi zahraničnými partnermi na dosiahnutí tohto cieľa.“

Vláda Veľkej Británie už skôr uviedla, že digitálnu daň prestane vyberať, keď sa uzavrie medzinárodná dohoda o tom, ako zdaňovať digitálne giganty. Takáto medzinárodná dohoda však ešte neexistuje. Administratíva USA je pritom presvedčená, že digitálna daň disproporcionálne ovplyvňuje americké spoločnosti.

Viac k témam: digitálna daň, dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia zdaňovanie digitálnych spoločností zastaviť nechce, cieľom je dosiahnutie vhodného riešenia © SITA Všetky práva vyhradené.