Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ

0
Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ

20.10.2021 (Webnoviny.sk) – V Bulharsku sa bude musieť preukázať COVID pasom každý, kto bude chcieť vstúpiť do reštaurácie, divadla, kina, koncertnej sály, telocvične, klubu či nákupného centra.

Minister zdravotníctva Stojčo Kacarov v utorok uviedol, že preukaz v digitálnej alebo papierovej podobe bude pre držiteľa predstavovať osvedčenie, že bol očkovaný, nedávno sa zotavil z ochorenia COVID-19 alebo má negatívny test.

Nárast počtu prípadov

Bulharské úrady pristúpili k tomuto kroku pre nárast počtu prípadov koronavírusu v ostatnom období. V približne 7-miliónovej balkánskej krajine v utorok zaznamenali 4 979 infekcií.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa oficiálnych údajov má Bulharsko v priebehu ostatných dvoch týždňov najvyššiu mieru úmrtnosti na COVID-19 spomedzi všetkých štátov Európskej únie, pričom až 94 % týchto úmrtí bolo medzi nezaočkovanými osobami.

Nízka zaočkovanosť

Vláda taktiež stanovila, že COVID pas bude povinný pre zamestnancov nemocníc a opatrovateľských domovov. Potrebovať ho budú i študenti vysokých škôl.

Zdravotnícki predstavitelia pripisujú súčasnú nelichotivú situáciu slabej zaočkovanosti. Bulharsku patrí posledná priečka v rámci EÚ, keď úplne zaočkovaných je približne iba 24 % dospelých, kým priemer za celý blok je 74 percent.

Viac k témam: COVID pas, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu