Home ŠPORT Futbal Sulík pošle listy s vysvetlením, prečo SaS opúšťa koalíciu. Stanoví si aj...

Sulík pošle listy s vysvetlením, prečo SaS opúšťa koalíciu. Stanoví si aj podmienky pre vznik novej koaličnej zmluvy

10.7.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pripravená podporiť vládne zákony aj po prípadnom odchode zo súčasnej vlády. „Jasné, že pri všetkých hlasovaniach, ktoré sú rozumné, ktoré zlepšia život na Slovensku, tak môže premiér Eduard Heger počítať s našimi hlasmi,“ povedal v relácii televízie TA3 V politike predseda SaS Richard Sulík.

Šéf liberálov v pondelok alebo v utorok pošle premiérovi a koaličným partnerom list. V ňom bude vysvetlené, prečo SaS opustila koalíciu a aké podmienky bude potrebné splniť pre vznik novej koaličnej zmluvy.

„Sme pripravení dohodnúť sa na novej koalícii, s novou koaličnou zmluvou. Áno, jedna z podmienok, ale nielen jediná, je, že vo vláde, ktorá bude fungovať podľa novej koaličnej zmluvy, už nebude Igor Matovič. Je to principiálna požiadavka,“ konštatoval Sulík.

Ďalšími požiadavkami SaS budú podľa neho napríklad navyšovanie platov učiteľov, valorizácia platov zdravotníkov a zamestnancov štátu o infláciu, či vymenovanie druhého štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti.

Viac k témam: Koaličná kríza, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Vypovedanie Koaličnej zmluvy, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík pošle listy s vysvetlením, prečo SaS opúšťa koalíciu. Stanoví si aj podmienky pre vznik novej koaličnej zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version