Bývalý rakúsky kancelár Kurz sa chystá seknúť s politikou, dôležitejšie je pre neho dieťa

2.12.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý rakúsky kancelár Sebastian Kurz sa podľa tamojších médií chystá skončiť v politike. Noviny Kronen Zeitung vo štvrtok informovali, že na čele Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) by ho mohol nahradiť minister vnútra Karl Nehammer.

S odvolaním sa na ľudí blízkych Kurzovi, denník uviedol, že 35-ročný politik sa rozhodol skončiť po nedávnom narodení jeho prvého dieťaťa.

Kurz v októbri rezignoval na post kancelára po tom, čo prokurátori oznámili, že je jednou z osôb, ktoré vyšetrujú pre údajné úplatkárstvo a porušenie dôvery. Zelení, menší koaličný partner ÖVP, žiadali jeho výmenu. Na poste kancelára ho nahradil dovtedajší minister zahraničia Alexander Schallenberg.

Kurz a jeho blízki spolupracovníci čelia obvineniam z toho, že sa pokúšali zabezpečiť jeho postup k predsedníctvu v ÖVP a vládnutiu v krajine s pomocou manipulovaných prieskumov verejnej mienky a priaznivých článkov v médiách financovaných z verejných peňazí. Politik, ktorý sa stal predsedom strany a kancelárom v roku 2017, akékoľvek previnenie popiera.

Viac k témam: Odchod z funkcie, Politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý rakúsky kancelár Kurz sa chystá seknúť s politikou, dôležitejšie je pre neho dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.