Čaputová pomáha pacientom s COVID-19, spoločnosti darujú kritickým regiónom pulzné oxymetre (video)

0
Čaputová pomáha pacientom s COVID-19, spoločnosti darujú kritickým regiónom pulzné oxymetre (video)

22.3.2021 (Webnoviny.sk) – Súkromné spoločnosti darovali 3 100 certifikovaných pulzných oxymetrov. Prístroje, ktoré podnikateľské subjekty darujú, budú poskytnuté do regiónov, ktoré sú najviac postihnuté ochorením COVID-19. Zároveň do tých regiónov, ktoré čelia najväčším sociálnym výzvam.

Na pondelkovej tlačovej konferencii po stretnutí s odborníkmi a predstaviteľmi súkromných spoločností to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Stretnutie sa uskutočnilo s cieľom pomôcť ľuďom s ochorením COVID-19 v prístupe ku kvalitnejšej domácej liečbe pomocou pulzných oxymetrov.

Viac o téme: Koronavírus

Hlava štátu zároveň priblížila, že oxymetrov je v ambulanciách všeobecných lekárov nedostatok. Preto oslovili internetových predajcov zdravotníckych pomôcok a elektroniky, či by vedeli s takouto vecou pomôcť. Oxymetre budú k zapožičaniu vo viac ako 600 ambulanciách všeobecných lekárov v Trenčianskom, Žilinskom, Košickom a Prešovskom kraji.

Prezidentka zdôraznila, že je nevyhnutné čo najskôr ukončiť politickú krízu, pretože reálny život si vyžaduje stabilitu, konkrétne riešenia a zmeny k lepšiemu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová pomáha pacientom s COVID-19, spoločnosti darujú kritickým regiónom pulzné oxymetre (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu