Čaputová požiadala o pomoc Zemana aj Steinmeiera, bude kontaktovať aj ďalšie hlavy štátov

0
Čaputová požiadala o pomoc Zemana aj Steinmeiera, bude kontaktovať aj ďalšie hlavy štátov

24.3.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom a českým prezidentom Milošom Zemanom ohľadom koronavírusu a požiadala ich o pomoc. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

Hlava štátu zdôraznila, že všetky krajiny v Európskej únii v súčasnosti trápia rovnaké problémy. Prezidentka má v pláne v najbližších dňoch kontaktovať aj ďalšie hlavy štátov.

Telefonát s prezidentmi

„Nielen nás, ale aj našich susedov a priateľov v Európskej únii trápia v týchto dňoch rovnaké problémy. Aj preto som dnes telefonovala s českým prezidentom Milošom Zemanom a nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom,“ uviedla prezidentka.

Podľa hlavy štátu sú obaja prezidenti a ich rodiny v zdraví a zaželala im, aj ich krajinám, úspech v boji s koronavírusom.

„S prezidentom Zemanom sme si vymenili informácie o situácii na Slovensku a v Česku a zhodli sme sa, že pre našich obyvateľov je dôležité vidieť, že aj v týchto ťažkých časoch sa krajiny spájajú, aby jedna pomohla druhej,“ uviedla.

Nemecko už poskytlo pomoc Taliansku

Prezident Steinmeier ju informoval o nemeckej pomoci Taliansku, ktoré je najviac postihnuté krízou a susednému Francúzsku.

Čaputová zdôraznila, že Nemecko poskytuje napriek obmedzeným kapacitám svoje zdravotnícke zariadenia na pomoc pri liečení nakazených vírusom v týchto štátoch.

„Prezidenta som pri tejto príležitosti požiadala o pomoc Slovensku pri zaistení ochranných prostriedkov, a najmä kvalitných a účinných testov pre našich obyvateľov. Veľmi som ocenila, že vyjadril ochotu hľadať možnosti, ako nám v tejto situácii môže pomôcť. Vážim si to,“ dodala s tým, že v najbližších dňoch bude kontaktovať aj ďalšie hlavy štátov.

Viac k témam: český prezident, COVID-19, epidémia, Koronavírus, nemecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová požiadala o pomoc Zemana aj Steinmeiera, bude kontaktovať aj ďalšie hlavy štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu